Orzeźwiająca lemoniada z kwiatu czarnego bzu. Najlepszy przepis!

Tym razem wspólnie z koktajl.tv przygotujecie orzeźwiającą lemoniadę z dodatkiem syropu z kwiatu czarnego bzu. Smak Was zaskoczy, i pokochacie ten wakacyjny napój od pierwszego spróbowania. Zaczynajmy!

Orzeźwiająca lemoniada z kwiatu czarnego bzu. Najlepszy przepis!

 

Najlepsza lemoniada ever.

 

Dopóki nie postanowiłem sprawdzić jak smakuje syrop z kwiatów czarnego bzu sądziłem, że te wszystkie opinie o jego niecodziennym smaku są przesadzone. Wszystko zmieniło się, kiedy postanowiłem sam się o tym przekonać, zabrać ze sobą nóż, torbę i wybrać na spacer w poszukiwaniu kwitnącego krzaka czarnego bzu. Jako że mieszkam na podlasiu, to jak sami domyślacie się poszukiwania nie trwały zbyt długo. Większość naszych terenów naszpikowana jest dziko rosnącymi krzakami czarnego bzu, który właśnie w maju zaczyna kwitnąć. 

Jako, że był to mój pierwszy raz z kwiatem bzu, postanowiłem do testu zebrac około 20 sztuk ładnych, kwitnących kwiatów bzu. Przygotowanie syropu zajmuje 15 minut, ale ważne jest aby odstał przynajmniej kilkanaście godzin, aby w tym czasie mógł nabrać koloru, smaku i aromatu. Taka maceracja sprawi, że późniejszy efekt będzie o wiele bardziej satysfakcjonujący. Sam syrop, jest już smaczny sam w sobie, ale jak go przygotujecie, musicie tutaj wrócić. Lemoniada - to jest dopiero sztos! 

przepis-na-lemoniade-z-bzu

 

Orzeźwiający przepis na lemoniadę 
z kwiatu czarnego bzu z dodatkiem cytryny.

 

Skoro żyjemy w czasach gdzie obecna moda skłania nas do powrotu do zaprzyjaźnienia się z naturą na nowo, prowadząc tego bloga staram się o ile to możliwe nie używać chemii. Wszelkeigo rodzaju soki i napoje w moich przepisach zastępuję wyrobami homemade, które nie tylko są naturalne, ale o wiele lepiej smakują. Nie byłbym sobą gdybym i tym razem nie zaproponował Wam przygotowania domowej lemoniady z kwiatu czarnego bzu, zastępując nią wszelkiego rodzaju napoje czy soki, które spożywamy podczas upalnego lata.

 

 Składniki na 2L lemoniady:  Sposób przygotowania:
 200 ml syropu z kwiatu bzu
 350 ml soku z cytryny
 lód 
 woda gazowana
 Do dzbanka dodaj lód. Wlej syrop i sok z cytryny. 
 Uzupełnij wodą gazowaną. 
 Zamieszaj i rozlej do szklanek.
 Do dekoracji do środka można wrzucić kilka plasterków cytryny.


Przepis na syrop znajdziecie poniżej w dodatkowych materiałach.

 

Pomimo, że zawsze jestem sceptycznie nastawiony do tego jak ludzie opisują różne smaki, to tym razem powiem Wam tak. Szoooook! To najlepszy smak lemoniady jaki w życiu piłem. Czuć cytrynę, kwiatowy smak bzu, idealnie zbalansowana, orzeźwiajaca, i przede wszystkim zimna. Ten smak jest tak unikalny, że nawet nie umiem go dokładnie opisać, aby Wam go zdefiniować. Najlepiej bedzie, jeśli wykorzystacie chwilę wolnego czasu, i przygotujecie taką lemoniadę. Uwierzcie mi że Wasze dzieci, znajomi jak również i Wy sami pokochacie ten smak! 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje