https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Rabarbarowe Love - drink z rabarbarem i ginem - Koktajl.TV

Rabarbarowe Love - przepis na drinka z rabarbarem i ginem.

Pewnie tak jak wielu z Was ginu pitego samego unikam jak ognia a zdarza mi się raczyć tym jakże zacnym trunkiem tylko podczas degustacji. Stąd dziś przygotowałem dla Was przepis na koktajl o nazwie Rabarbarowe Love - gdzie głównymi składnikami będzie właśnie gin, rabarbar i cydr Lubelski niefiltrowany. Lekko słodki drink, orzeźwiający o prawie niewyczuwalnym smaku alkoholu bazowego czyli ginu. Za to smak i zapach rabarbaru sprawi, że od dziś pokochacie to połączenie.

Rabarbarowe Love - przepis na drinka z rabarbarem i ginem.

 

Orzeźwiający drink z ginem i rabarbarem.

 

Jeżeli wpadacie częściej na mojego bloga i czytacie go, wiecie już, że kocham się w dość wytrawnych, orzeźwiających smakach. Mój ulubiony koktajl na bazie ginu - czyli GIN BASIL SMASH w moich artykułach pojawia się dość często, stąd też pomysł na kolejny orzeźwiajacy koktajl na bazie naturalnych składników. Dzisiaj sięgnąłem do ogródka mojej babci, żeby zerwać kilka łodyg swieżego czerwonego lekkokwaśnego rabarbaru. Na jego bazie przygotowałem syrop rabarbarowy , i połączyłem go z ginem, oraz Cydrem Niefiltrowanym, który doda uczucia rześkości oraz orzeźwienia naszej kompozycji. 

Skoro przygotowaliście już Wasz syrop z rabarbaru, możemy wyciągnąć shaker lub słoik, w którym wymieszamy naszego drinka. Kilka kości lodu, gin, świeża cytryna i cydr Lubelski niefiltrowany - bez tego się nie obędziemy! Bardzo orzeźwiajaca kompozycja, dość mocna, o słabo wyczuwalnym smaku ginu! Smak rabarbaru odgrywa tutaj pierwszoplanową rolę. Jeżeli zastanawiałeś się do czego można użyć rabarbaru to właśnie trafiłeś na odpowiedź. Pyszny drink z ginem i rabarbarem przygotowany specjalnie dla Was. Rabarbarowe love! Tylko nie przekopcie całego ogródka w poszukiwaniu łodyg! 


drink-z-ginem-i-rabarbarem

 

Przepis na rabarbarowy drink z ginu.
 

 Składniki:  Sposób przygotowania: 
 40 ml ginu
 10 ml syropu rabarbarowego 
 20 ml soku z cytryny
 Cydr Niefiltrowany 
 Do shakera wypełnionego lodem dodaj gin, syrop z rabarbaru i sok z cytryny.
 Energicznie wstrząśnij i przelej do szklanki wypełnionej lodem. 
 Uzupełnij Cydrem Lubelskim Niefiltrowanym.
 Dekoracja gałązką rozmarynu i kawałkiem rabarbaru. 

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

 

Przepis na syrop rabarbarowy znajdziecie w dodatkowych materiałach poniżej.

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27