Przepis na drinka Mojito (mohito) z ciemnym rumem

Drinka Mojito można przygotować na kilka sposobów. Można go zrobić z owocami, bez alkoholu, z cukrem trzcinowym lub syrop cukrowym. Można też jasny rum użyty w klasycznym przepisie Mojito zastąpić ciemnym rumem. Dziś właśnie przygotujemy drink Mojito z ciemnym rumem. 

Przepis na drinka Mojito (mohito) z ciemnym rumem

 

Tuning zawsze spoko.

Wakacje rządzą się swoimi prawami. Każda chwila wolna od pracy przeznaczana jest na relaks i ładowanie akumulatorów, które będą musiały wystarczyć przez kolejną część roku. Jednym z moich ulubionych sposobów na odpoczynek jest czytanie książki w fotelu ustawionym w zacienonej części mojego ogrodu. Ale czymże byłby taki relaks bez czegoś orzeźwiającego, co pozwoliłoby w krótkiej chwili orzeźwić nasze spalone od słońca ciało. Tym razem na warsztat wziąłem jedrn z moich ulubionych drinków, który idealnie wplata się w klimat wakacyjnej aury. Mojito! O klasycznym Mojito, jego histori i ciekawostkach napisałem już wszystko w poprzednim tekście, dlatego tym razem postanowiłem lekko podkręcić tego popularnego drinka i przygotować go na bazie ciemnego rumu. Jesteście ciekawi tej wariacji? Zapraszam dalej.
 

 

mojito-drink-przepis

 


Drink z ciemnym rum.

 

Użycie ciemnego rumu zamiast klasycznego jasnego ma swoje zalety nie tylko w postaci zmiany koloru naszego Mojito (mohito). Ciemny rum, znany także jako czarny rum swój kolor zawdzięcza leżakowaniu w dębowych beczkach najczęściej po bourbonie z dodatkiem karmelu, który odpowiada za ciemny kolor,  jest intensywniejszy w smaku i aromacie niż rumy jasne i złote (gold). Jak zmieni się więc nasze Mojito po użyciu ciemnego rumu? Dzieki leżakowaniu cimengo rumu w dębowych beczkach nasze Mojito będzie o wiele bardziej aromatyczne, a smaki jakie odnajdziemy w drinku będą posiadały większą paletę różnorodności niż podczas użycia zwykłego, jasnego rumu. Dla osób, które są otwarte na nowe smaki, Mojito z ciemnym rumem będzie idealną alternatywą, aby otworzyć się na coś nowego. Uwaga: przy użyciu różnych rumów smaki i aromaty będą różne. Ja użyłem jednego z moich ulubionych, czyli Angostura rum no.5.

 

 

mojito-rum-przepis

 

 

Przepis na Mojito
drink z ciemnym rumem.

 

 Składniki:  Sposób przygotowania: 
 40 ml ciemnego rumu np. Angostura
 10 listków mięty
 połówka limonki
 2 łyżki brązowego cukru
 kruszony lód
 woda gazowana
 Do wysokiej szklanki wrzuć pokrojoną limonkę i zasyp ją brązowym cukrem. Całość ugnieć.
 Dodaj świeżą miętę dająć jej w dłoni "klapsa" co sprawi, że Mojito będzie bardziej aromatyczne.
 Dodaj kruszony lód i wlej rum. Wymieszaj dokładnie przez 15 sekund.
 Uzupełnij wodą gazowaną. Dodaj kruszonego lodu. 
 Dekoracja gałązką miety wbitą w lód i cząstką limonki.

 

Mojito z ciemnym rumem to jeden z najlepszych drinków orzeźwiających na lato. Idealnie zbalansowany pomiędzy mocą alkoholu jakim będzie w tym przypadku ciemny rum, cytrusowym smakiem limonki, a odswieżającym smakiej świeżej mięty. Warto podawać go z dużą ilością kruszonego lodu, bo tak właśnie najlepiej smakuje. 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje