https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Pasieka - przepis na drinka z bimbrem i miodem - Koktajl.TV

Pasieka - przepis na drinka z bimbrem i miodem

Chyba każdy z Was odwiedzając rodzinę na wsi, czy chociażby bawiąc się na weselu miał okazję skosztować "wiejskiej whisky" w postaci domowej roboty bimbru. Nieraz zachęcani musieliście usłyszeć "to jest zdrowsze niż wódka! I głowa po tym nie boli! Polewaj!" Mity, mitami, ale prawda jest taka, że pomimo, że zazwyczaj moc zwala z nóg to następnego dnia człowiek czuje się "zdrowy". Dzisiaj zapraszam na prosty, domowy przepis na bazie bimbru, miodu, i soków cytrusowych, który bez problemu przygotujecie w domu! Słoiki w dłoń i do dzieła! 

Pasieka - przepis na drinka z bimbrem i miodem

 

Bimber nie tylko do picia pod ogórka.
Super pomysł na drinka z bimbru.

 

W swoim przepisie na drink użyłem bimbru o mocy ok 60%, dość łagodnego w smaku o lekkiej nucie cytrusowej, którego butelkę dostałem w prezencie od znajomego, który się ów pasją butelkowania domowych trunków zajmuje. Dodatek miodu wyciągnie więcej kwietnych aromatów, a sok z cytryny idealnie zbalansuje smak i uczyni naszego drinka z bimbru lekko cytrusowym. To właśnie dzieki użyciu naturalnego miodu pszczelego nazwałem mój przepis Pasieka. Soki idealnie osłabią zawartość alkoholu, oraz spowodują, że smak stanie się naprawdę odswieżający. Pamiętajcie aby użyć dużej ilości lodu, w szczególności jeśli Wasz bimber zawiera ponad 60% - to lód odpowiada za rozcieńczenie drinka, aby był idealny do spożycia, oraz schłodzenie go do optymalnej temperatury.

 
drink-z-bimbrem
 

Przepis na drinka z bimbrem.

 

 Składniki:   Sposób przygotowania: 
 40 ml bimbru
 20 ml soku z cytryny
 20 ml miodu 
 10 ml soku z grejfruta
 40 ml soku pomarańczowego
 napój gazowany Sprite / Schweppes Citrus Mix /
 lód
 Do shakera wypełnionego dodaj: bimber, sok z cytryny, grejfruta i pomarańczowy. 
 Dodaj miód i energicznie wstrząśnij. 
 Przelej do słoika wypełnionego lodem i dopełnij ulubionym napojem gazowanym ok 50 ml.
 Dekoracja dużą ilością mięty. 

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

 

Sprawdź też wideo poradnik barmański
jak zastąpić sprzęt barmański kuchennymi akcesoriami.

 

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27