Pliska Ginger Ale - połączenie brandy ze Schweppes o smaku imbiru.

Schweppes od jakiegoś czasu bardzo mocno wkroczył na rynek, wprowadzając nowe produkty. Mi do gustu, pomimo, że nie lubię nienaturalnych napoi, przypadł Schweppes Ginger Ale - czyli gazowany napój o smaku imbiru. Pierwszym połączeniem jakie przyszło mi do głowy było wykorzystanie brandy, która kurzyła się w barku i w ten oto sposób zrodził się prosty drink, którego nazwałem Pliska Ginger Ale. Dlaczego Pliska? Ponieważ do swojego przepisu użyłem Pliska Brandy. 

Pliska Ginger Ale - połączenie brandy ze Schweppes o smaku imbiru.

 

Orzeźwiający drink z brandy i schepps-em.

W ostatnim czasie przyzwyczaiłem Was raczej do klasycznych, dość skomplikowanych jak na Wasze początki domowego miksologa przepisów. Dziś coś naprawdę prostego, co nie zajmie Wam więcej niż 2 minuty. Pliska Ginger Ale to banalnie prosty drink z nutą korzennego imbiru. Moc starzonej Brandy oraz jej charakterestyczne walory smakowe i aromaty idealnie łączą się z orzeźwiającą gazowaną lemoniadą Schweppes Ginger Ale. Jest to imprezowy, orzeźwiający drink, który swoją prostotą wykonania i niskim kosztem składników opanuje nie jedną domówkę. 

Jeżeli lubisz drinki w których moc alkoholu nie odrzuca już po pierwszym łyku, a idealny balans i harmonia składników sprawia, że z każdym łykiem Twój koktajl coraz bardziej Ci zmakuje, to Pliska Ginger Ale to przepis na drink z brandy dla CIebie.drink-z-brandy-smaczny-prosty


Przepis na drink z brandy.

 

 Składniki  Sposób przygotowania 
 40 ml Brandy (ja użyłem Pliska Brandy)
 Schweppes Ginger Ale do uzupełnienia
 1 plaster imbiru
 gałązka mięty 
 lód w kostkach 
 Do wysokiej szklanki wrzuć lód i wlej 40 ml Brandy.
 Uzupełnij całość Schweppes Ginger Ale i zamieszaj.
 Dekoracja z gałązki mięty i plasterka imbru.
 Miętą przetrzyj szklankę, aby uwolnić więcej miętowych aromatów  - zapach mięty pozostanie na dłoni osoby pijącej drinka.

 

Wideo przepis na Mojito z Brandy.

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje