Polskie Daquiri – przepis na gruszkowy drink z rumem i limonką!

Tym razem zapronuję Wam jesienną odsłonę klasycznego Daiquiri z wykrorzystaniem smacznej i soczystej gruszki. Szukasz pomysłu na drinka z gruszą i rumem? Sprawdź orzeźwiające gruszkowe Daiquiri w naszym wykonaniu!

Polskie Daquiri – przepis na gruszkowy drink z rumem i limonką!

Drink z gruszką! 

 

Sierpień to miesiąc dojrzewania chyba najbardziej niedocenionych owoców z polskich sadów, czyli gruszek. Ja dziś postanowiłem wspierać polską gospodarkę i przygotowałem dla Was orzeźwiającego drinka z gruszką i jasnym rumem, bazując na klasyce gatunku jaką jest Daiquiri. Każdy z Was kto uwielbia twórczość Ernesta Hemingwaya kojarzy dwa klasyczne drinki, które dzięki jego dużej pomocy są obecnie jednymi z najpopularniejszych drinków na świecie. Mowa oczywiście o Daiquiri i Papa Doble. Ja dziś wyciągam swój stary kajet aby dopracować dla Was do perfekcji moje gruszkowe Daiquiri z jasnym rumem Angostura Reserva, które za chwilę wspólnie przygotujemy! Rum Angostura wybrałem nieprzypadkowo, gdyż dobrej jakości jasny rum, którego smak będzie wiódł prym w moim przepisie, odgrywa tutaj główną rolę. Tym z Was którzy do tej pory smaku Daiquiri nie zaznali, powiadam – żałujcie i wyciągajcie shakery, słoiki z szafek i bierzemy się za robotę! Jestem pewien, że smak ten na zawsze zapadnie w Waszej pamięci.

 

drink-z-gruszkaSkładniki do drinka:

 

40 ml jasnego rumu

20 ml soku z limonki

15 ml syropu cukrowego

pół soczystej gruszki

 

 

drinki-z-rumem-angosturaSposób przygotowania:Do shakera wrzucamy gruszkę i wlewamy składniki po czym całość dokładnie ugniatamy. Dodajemy lód i energicznie wstrząsamy! Całość przelewamy do kieliszka koktajlowego używając podwójnego sitka np. do herbaty, aby odcedzić resztki miąższu gruszki.

 

gruszkowy-drink-z-rumem

 

Polskie Daiquiri to przepis który pozwoli Wam na nowo odkryć moc i smak owoców gruszki. Orzeźwiające połączenie jasnego rumu, świeżej limonki oraz syropu cukrowego, który tworzy tutaj idealny balans pomiędzy mocą i orzeźwieniem, a delikatną słodyczą. Ten gruszkowy drink idealnie wkomponuje się w ostatnie dni lata, jak też na początek ponurej jesieni, kiedy potrzebować będziemy więcej niż zwykle endrfin, aby nie popaść w jesienną chandrę. A jestem pewien, że ten drink ze świeżą gruszką i rumem dostarczy Wam dużo uśmiechu i pozytywnej energii na całą jesień! Smacznego!

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje