Półwytrawny drink z różowym winem Cin&Cin

Połączenie słodkiego różowego wina Cin&Cin z cytrynową lemoaniadą i intensywnym w smaku Cin&Cin Bitter Orange to drink iście w stylu Aperol Spritz, chociaż w innym, łagodniejszym, jeszcze bardziej kobiecym wydaniu. 

Półwytrawny drink z różowym winem Cin&Cin

 Tym razem zapraszam wszystkie Panie na koktajl, który swoim smakiem i mocą będzie preludium nadchodzącej wiosny! Czas obudzić się po zimowym letargu, i powoli przygotować się na nadajście prawdziwej wiosny. Dzisiejsze połączenie składników nie wzieło się znikąd. Cin&Cin Fresh Bitter Orange nawiązujuje smakiem do Aperolu, który podczas wiosny i lata cieszy się wciąż rosnącą popularnością. 

 Lekko gorzki smak Cin&Cin Fresh Bitter Orange postanowiłem połączyć ze słodkim różowym winem, przez co smak drinka zbalansujemy na tyle, że przypadnie do gustu osobom, które niekoniecznie przepadają za wytrawnymi i gorzkmi smakami. Dodatek musującej cytrynowej lemoniady idealnie wypełni naszą miksturę. Jednym słowem dzisiejsza propozycja wiosennego drinka ze słodkim winem i dodatkiem gorzkiego bittera pokocha każda kobieta. Takie połączenie smaków będzie naprawdę ciekawą zapowiedzią nadchodzącej i budzącej się do życia wiosny. Zaproście znajomych na domówkę i razem posmakujcie orzeźwiającego lekkiego drinka, który idealnie wkomponuje się w Waszą domowkę. Jesteście gotowi? Zapraszamy na przepis. 

 

szklanica-barmanska-drink

cin-cin-wino-drink

drink-z-winem-cin&cin

 

Przepis na drinka z różowym winem
i Cin&Cin Fresh Bitter Orange. 

 

Potrzebne składniki: Sposób przygotowania:

40 ml różowego wina
40 ml Cin&Cin Fresh Bitter Orange lub 30 ml Aperolu
lemoniada cytrynowa np. Sprite, Schweppes
plaster pomarańczy 

 Do szklanicy barmańskiej wypełnionej lodem wlej wino i Cin&Cin Fresh.
 Wymieszaj dokładnie całość łyżką przez 15 sekund. 
 Przelej do szklanki wypełnionej lodem i uzupełnij lemoniadą.
 Plater pomarańczy do dekoracji. 

 

 Podany w wysokiej szklance uzupełnionej dużą ilością lodu drink idealnie sprawdzi się podczas domówek w gronie przyjaciół. Prostota wykonania i fakt, że aby sporządzić tego drinka nie poświęcicie więcej niż 2 minuty sprawia, że w domowych warunkach możecie raczyć się orzeźwiającym smakiem nadchodzącej wiosny. Lekko musujący, półsłodki koktajl z nutą przebijającej się goryczy pomarańczy, który pokochają Twoje przyjaciółki. Wszakże która z Was nie kocha słodkiego wina czy Aperolu? ;) 


Porada barmańska

Jeżeli nie posiadasz szklanicy barmańskiej możesz wymieszać składniki w wyparzonym wcześniej słoiku. Smacznego! 

 

kobiecy-drink-z-winem

 pomaranczowy-drink

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje