Pomegranate Spritz - kobiecy drink na lato z winem musującym

Tym razem połączymy w drinku to co kobiety lubią najbardziej. Wino musujące, świeży granat, limonkę, oraz wódkę. Wakacyjny przepis na drinka z granatem i musujacym winem, któremu nie oprze się żadna kobieta! 

Pomegranate Spritz - kobiecy drink na lato z winem musującym

Letni szprycer z granatem. 

 

Witajcie, dzisiaj przedstawię wam prosty przepis na orzeźwiający letni szprycer jednak w innej wersji niż tej, którą znamy z Włoch. Oprócz zamiany głównych składników postanowiłem wzmocnić trochę koktajl bardziej słowiańskim akcentem, dodając do niego wysokogatunkowej wódki, jednak nie będzie miało to dużego wpływu na wyczuwalność alkoholu, ponieważ idealne połączenie składników oraz wypełnienie winem musującym złagodzi całość do minimum i dostarczy niezapomnianych wrażeń. Chciałem napisać na wiele lat, ale po spróbowaniu tej mieszanki wątpie że wytrzymacie tak długo bez kolejnej porcji.

 

czerwony-drink

 

Do przygotowania potrzebujemy owoc granatu, żeby uzyskać z niego naturalny sok podam wam prosty sposób, jak to zrobić. Owoc nacinamy w ten sposób aby z gniazd nasiennych wypadły ziarenka, następnie całość przesypujemy do woreczka np. strunowego, zamykając go szczelnie, po czym ściskamy w taki sposób, aby miąższ oddał sok, po wyciśnięciu możemy uciąć róg woreczka, aby wylać zawartość, kilkanaście ziarenek możemy oszczędzić żeby dodać je do koktajlu jako garnish.

 

drink-z-granatem

 

Potrzebne składniki do drinka:

 

Wino musujące

40 ml Wódka

20 ml syropu cukrowego

20 ml soku z limonki

40 ml soku z owocu granatu

 

Gdy mamy już sok z granatu do kieliszka na wino dodajemy kostki lodu, tą samą czynność powtarzamy uzupełniając shaker lodem, do niego dodajemy wszystkie składniki oprócz wina musującego. Energicznie wstrząsamy i przelewamy całość do schłodzonego już kieliszka, całość uzupełniamy winem musującym, na koniec warto delikatnie zamieszać, należy to robić ostrożnie gdyż zbyt energiczne mieszanie wygazuje bąbelki z szampana co jest niepożądane. Na koniec wsypujemy do dekoracji kilkanaście ziarenek granatu, gotowe.

 

drink-w-kieliszku-do-wina

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje