Porzeczkowa Caipiroska - orzeźwiający, prosty drink z czerwoną porzeczką.

Porzeczkowa Caipiroska to bardzo prosty, orzeźwiający drink z dodatkiem owoców czerwonej porzeczki. W połączeniu z limonką i wódką, przepis ten idealnie smakuje w czasie wakacji. Sprawdź przepis na drink z czerwoną porzeczką i ciesz się smakiem, pysznego owocowego drinka.

Porzeczkowa Caipiroska - orzeźwiający, prosty drink z czerwoną porzeczką.

 

Czerwone korale ...

 

I cytując słowa klasyka "czerwone korale, czerwone niczym wino", nie mam dziś na myśli jarzębiny, ale równie piekne owoce czerwonej porzeczki. Czerwona porzeczka ma tak specyficzny, lekko kwaśny smak, że jedni ją kochają, inni  po prostu jej nienawidzą. Pomimo, że jedzony osobno, nie jest to mój szczególnie ulubiony owoc, to przygotowany w drinku robi świetną robotę, szczególnie latem. Zatem zapraszam Was dziś na owocowego drinka z czerwoną porzeczką, którego przepis jest bardzo prosty, o czym przekonacie się za chwilę.

Tym razem odświeżymy klasyczego drinka o nazwie Caipiroska, dodając świeże owoce czerwonej porzeczki. Do przygotowania drinka potrzebować będziemy wódki, limonkę, brązowy cukier oraz kruszony lód, który dzięki naszej poradzie, bez problemu przygotujecie w domu --> kliknij. Zaczynajmy, bo pogoda jest iście tropikalna, i trzeba się nieco ochłodzić! drinki_z_wodki_baczewski

 

Do niskiej szklanki wrzucamy pokrojoną w cząstki połówkę limonki. Limonkę warto pokroić według naszego sposobu, aby nie zepsuć smaku drinka goryczą ukrytą w białej części albedo znajdującego się w tym cytrusowym owocu. Do środka dodajemy także dwie łyżeczki brązowego cukru i garść owoców czerwonej porzeczki, które nadadzą smak i intensywny koloro naszemu koktajlowi. Całość delikatnie ugniatamy.

 

drinki_z_kruszonym_lodem

 

Następnie szklankę uzupełniamy w 3/4 kruszonym lodem i dodajemy 40 ml wódki. Energicznie mieszamy łyżką, żeby rozprowadzić równomiernie smaki owoców i wódki po naszym drinku.

 

drink-z-wodka-na-lato

 

Na końcu dodajemy jeszcze więcej lodu i dekorujemy naszego drinka gałazką owoców porzeczki. Czyż to nie było proste?

 

drink-porzeczkowy

 

Porzeczkowa Caiproska to bardzo prosty, cytrusowy drink, który gasi pragnienie i orzeźwia, dlatego najlepiej smakuje latem. W kilka chwil możecie go przygotować domowym sposobem, bez używania specjalistycznego sprzętu barmańskiego. Drink o smaku cytrusów i czerownej porzeczki, to idealna alternatywa dla osób, które nie lubią smaku czystej wódki w drinkach. Limonka i porzeczka idealnie balansują smak wódki, przez co jest ona praktycznie niewyczuwalna. Nie żałujcie lodu! Zimno ma Was szczypać w zęby. W takiej wersji ta propozycja smakuje najlepiej. 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje