Longue Lizzard - prosty drink z ciemnym rumem i amaretto

Tym razem lekka wariacja na bazie kalsycznego kubańskiego drinka z rumem czyli Cuba Libre z dodatkiem słodkiego likieru migdałowego amaretto i oczywiście coli. Orzeźwiający drink, idealny zarówno na domówkę jak i podczas rodzinnego spotkania w ogrodzie. 

Longue Lizzard - prosty drink z ciemnym rumem i amaretto

drink-z-rumem

 

Kuba z domieszką włoskiego szaleństwa. 

 

Dzisiaj przedstawię wam ciekawy a zarazem prosty przepis na drinka z rumem, pozwalający przełamać rutynę w kwestii podstawowego mieszania składników takich jak alkohol + sok lub "coś" gazowanego. Nie ujmując początkującym adeptom sztuki miksologii, dzisiaj zachęcę was do przełamania stereotypów i schematów, do których sam niegdyś nie byłem przekonany, jednak praca za barem nie po raz pierwszy przekonuje, ze eksperymentowanie na barze z wyczuciem smaku może zaskakiwać jedynie pozytywnie.

 

drink-z-ciemnym-rumem

 

Podstawowe drinki mieszane na szybko to z pewnością wódka z colą, whisky z colą, rum z colą. I tak skupiając się na tym ostatnim przykładzie od razu przychodzi nam na myśl dodanie tam limonki i zrobienie popularnego Cuba Libre.

 

rum-angostura-7

 

Proste, prawda? Jednak co by było gdybyśmy wyszli poza schematy? Ja właśnie tak zrobiłem i odnalazłem w głowie przepis, który kiedyś dawno temu został mi podsunięty, jednak potraktowałem go jako żart i szybko zapomniałem. Do czasu, aż minęło kilka lat, a świadomość społeczeństwa w kwestii picia koktajli znacznie wzrosła, a moje horyzonty barmańskie otworzyły się na nowe, niezbadane połaczenia.

 

 angostura-7-drink

 

Mam na mysli Longue Lizard. Od razu uprzedzam, chodzi o koktajl, a nie zespół. Jest to połączenie ciemnego rumu, coli oraz amaretto. Czyż nie brzmi egoztycznie? Nie powinno, ponieważ amaretto idealnie wkomponowuje się swoimi migdałowymi aromatami w głęboki smak ciemnego rumu, a całość jest zbalansowana colą, co wyraźnie poprawia świeżość drinka, oraz nie nadaje uczucia, ze zmieszano tysiąc smaków, spośród których konsument musi sobie wybrać, który mu się podoba.

 

rum-z-cola-przepis

 

 

Potrzebne składniki do drinka z rumem:

 

40 ml ciemnego rumu np. Angostura 7

20 ml migdałowego likieru amaretto

coca cola

 

 

Przepis na drink z rumem i amaretto:

 

Aby przygotować ten prosty przepis do szkła typu Collins wlewamy oba alkohole, następnie dodajemy lód w kostkach, a na koniec uzupełniamy colą. Całość możemy ozdobić wisienką koktajlową.

Polecam zaskoczyć tym przepisem znajomych na imprezie lub grillu, oraz eksperymentować  z proporcjami i dodataki w ramach zmienienia wspólnie z nami kultury picia alkoholu. Serwus! 

 

drinki-na-lato

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje