https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Żurawinowa Pokusa - drink z żurawiną i wódką - Koktajl.TV

Żurawinowa Pokusa - drink z sokiem żurawinowym i wódką

Dzisiejszą propozycją będzie żurawinowy orzeźwiający, półwytrawny drink, którego bazowym alkoholem jest wódka. Wódka w połączeniu z sokiem ze świeżej limonki, cieprkim w smaku, a zarazem bardzo odświeżającym sokiem żurawinowym i odrobiną syropu miodowego, to idealny, prosty drink na każdą okazję. Składniki, które znajdziecie w najblizszym przydomowym sklepie, oraz prostu sposób przygotowania sprawią, że z łatwością wykonacie go w domowych warunkach. Zapraszamy!

Żurawinowa Pokusa - drink z sokiem żurawinowym i wódką


Drink z żurawiną i wódką.

Bardzo proste, odswieżające, półwytrawne połaczenie wódki z sokiem żurawinowym i limonką sprawi, że Wasza impreza przejdzie na inny level. Zapomnijcie o wódce pitem do utraty przytomności na rzecz zabawy alkoholem w postaci prostych, smacznych drinków, po których alkohol tak szybko nie uderza do głowy. Ten przepis powstał w myśl naszego hasła "zmieniamy kulturę picia alkoholu". Czyż nie ciekawiej spędzić wieczoru ze znajomymi bawiąc się różnymi połączeniami smakowymi i używając domowych sprzętów kuchenncy zamiast profesjonalnego sprzetu - kliknij jak zastąpić akcesoria barmańskie sprżetem kuchennym.

Żurawinowa pokusa to drink o ciekawym ciemnoczerwonym kolorze, w smaku drinka nie jest wyczuwalna obecność alkoholu oraz jest bardzo orzeźwiajacy i odświeżający. Przepis na drinka znajdziecie poniżej: 


drink-z-zurawina
 

Przepis na drink żurawinowy.

 

 Składniki:   Sposób przygotowania: 
 40 ml wódki
 20 ml soku z limonki
 60 ml soku żurawinowego
 20 ml syropu miodowego lub łyżeczka miodu
 woda gazowana
 Do shakera wypełnionego lodem dodaj wódkę, sok z limonki sok żurawinowy i syrop miodowy - kliknij jak zrobić.
 Energicznie wstrząśnij. 
 Przelej do wysokiej  szklanki wypełnionej lodem i uzupełnij wodą gazowaną.
 Dekoracja suszoną żurawiną i gałązką mięty.

 

Jak zrobić syrop miodowy w domu.

Do rondelka dodaj 100 ml miodu, 100 ml wody i 100 gram cukru trzcinowego. Na wolnym ogniu podgrzewaj mieszając, aż do rozpuszczenia. Przechowuj w szczelnie zamkniętej butelce w lodówce przez okres trzech tygodni.

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

 

Wideo przepis na drink Morska Bryza z wódką i żurawiną.

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27