https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Przepis na drinka Bronx - Klasyczny drink z ginem - Koktajl.TV

Przepis na drinka Bronx. Klasyczny koktajl z ginem i wermutem.

Koktajl Bronx to nic innego jak zmodyfikowana forma koktajlu Perfect Martini z dodatkiem soku pomarańczowego. Dość mocny, lekko wytrawny drink, o pięknym cytrusowo-pomarańczowym kolorze. Zajrzyj na chwilę aby przygotować go wspólnie z nami.

Przepis na drinka Bronx. Klasyczny koktajl z ginem i wermutem.

 

 

Koktajle rodem z USA. 
Bronx - drink o nazwie dzielnicy Nowego Jorku.

 

Bronx to klasyczny koktajl, który pomimo kilku sprzecznych teorii powstał tuż przed wprowadzeniem prohibicji w USA, by już w 1934 roku stać  się numerem trzy spośród dziesięciu najpopularniejszych koktajli na świecie, o pozycję zaciekle walcząc z Martini i Manhattanem. Podobnie jak w przypadku drinka Manhattan, nazwa Bronx została zapożyczona, od nazwy jednej z pięciu dzielnic Nowego Jorku. Pomimo, że barmani tamtego sulecia próbowali za wszelką cenę uczynić ten przepis wiecznie żywym, dziś jest już raczej zapomnianym, dość rzadko spotykanym, zakurzonym klasykiem, znanym jedynie przez największych pasjonatów sztuki barowej.

Bronx to bardzo prosty w przygotowaniu koktajl, który bez problemu przygotujemy w domu. Swój orzeźwiająco ziołowy smak drink Bronx zawdzięcza głównemu składnikowi jakim jest gin. Dodatek obu wermutów: extra dry i sweet rosso w połączeniu z sokiem z pomarańczy zapewniają idealny balans tego jakże wytrawnego alkoholu. 

 

 

dobry-gin

 

Przepis na drinka Bronx.
 

 Składniki:   Sposób przygotowania:

 30 ml Ginu np. Portobello Road
 15 ml słodkiego wermutu rosso
 10 ml wytrawnego wermutu
 15 ml soku pomarańczowego

 Do shakera wypełnionego lodem wlej wszystkie składniki i energicznie wstrząśnij.
 Przelej do wcześniej schłodzonego kieliszka koktajlowego.
 Dekoracja twistem ze skórki pomarańczy. 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27