https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Old Fashioned - najpopularniejszy na świecie drink z whisky - Koktajl.TV

Old Fashioned - drink z whisky z czasów prohibicji.

Old Fashioned to według badań najlepiej sprzedający sie koktajl na świecie. Pierwsza wzmianka o recepturze Old Fashioned pojawia się już w 1881 roku, jednakże szczyt swojej popularności zyskuje ten przepis podczas czasów prohibicji w USA wprowadzonej w 1920 roku. To właśnie od swojej nazwy i sposobu podania w niskiej szklancy do dziś nazywa się szkło tego typu jako - Old Fashioned. Wytrawny, mocny koktajl na bazie słodkiego bourbona z nutą słodyczy i ziołowym posmakiem angostury bitters. Zapraszamy wszystkich miłośników "bursztynowego" trunku! 

Old Fashioned - drink z whisky z czasów prohibicji.

 

Old Fashioned. Historia i przepis
najpopularniejszego drinka na świecie.


Połączenie "słodkiego" bourbon whiskey z odrobiną syropu cukrowego oraz aromatyzowaną wódką ziołową jaką jest angostura biitters pozwoliło wedrzeć się przepisowi na Old Fashioned do koleckcji najpopularniejszych koktajli klasycznych, najczęściej zamawianych w cocktail barach na całym świecie. Swoją popularność zyskał w czasach prohibicji, kiedy to podawany w filiżankach, dekorowany był często dużą ilością owoców, aby podczas kontroli lokalu przez policję alkoholową , jego kolor miał imitować pitą herbatę.

 

Przepis na staromodny drink - Old Fashioned.

 

 Składniki:   Sposób przygotowania: 
 40 ml bourbon whisky
 10 ml syropu cukrowego 
 3 krople angostury bitters
 Do szklanicy barmańskiej wlej bourbon, syrop cukrowy i dodaj kilka kropli angostury.
 Uzupełnij szklanicę lodem i mieszaj całość przez około 30 sekund. 
 Przelej zawartość do szklanki typu whisky wypełnionej lodem.
 Dekoracja skórką pomarańczy.

 

Przepis na syrop cukrowy domowej produkcji.

Do rondelka dodaj 100 ml wody i 200 gram cukru. Całość podgrzewaj na małym ogniu mieszając aż do rozpuszczenia. Przechowuj w szczelnie zamkniętej butelce w lodówce przez okrez do 3 tygodni.

 

Wideo przepis na Old Fashioned dymionego herbatą. Zrobisz to w domu! 

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27