https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Przepis na drinka Manhattan - klasyczny drink - Koktajl.TV

Przepis na drinka Manhattan.

Manhattan to klasyczny koktajl na bazie bourbon whiskey, który swoją nazwę zawdziecza jednej z dzielnic Nowego Jorku, gdzie został wymyślony. Sam sposób przygotowania, czyli eleganckie mieszanie składników w szklanicy barmańskiej sprawia, że jest to przepis kojarzony z przyjęciami o wyższej randze. Ale czy tylko? Sprawdźmy!

Przepis na drinka Manhattan.

 

 

Manhattan. Klasyczny drink z Bourbonem.

 

Połączenie bourbounu, słodkiego wermutu i kilku kropel angostury bitters pozwala stworzyć koktajl kompletny. Jeden z najpopularniejszych klasycznych koktajli na świecie jakim jest Manhattan jest to wytrawny, dość mocny drink, często podawany podczas przyjęć dystyngowanym gościom. Pomimo kilku historii  powstania drinka Manhattan, jedno jest pewne, jego nazwa nawiązuje do jednej z dzielnic Nowego Jorku, gdzie najprawdopodobniej został przygotowany po raz pierwszy.

Chociaż może zostać podany również na lodzie w szklance do whisky, jego najpopopularniejsza wersja przygotowywana jest w zmrożonym wcześniej kieliszku koktajlowym. Rzadziej ze skórką z cytryny, gdyż to właśnie wisienka koktajlowa podana na szpadce, zanurzona w drinku, jest jego głównym znakiem rozpoznawalnym.

Pomimo, że najczęściej przygotowywany na bazie  bourbon whisky, spotkać go można w wersji z wykorzystaniem kanadyjskiej czy tennessee whisky. Jeżeli macie pod ręką zwykłą szkocką też mozecie przygotować ten przepis. Nazywać się jednak wtedy będzie Rob Roy, nie Manhattan.

 

Przepis na Manhattan drink.

 

 Składniki:   Sposób przygotowania:
 50 ml Bourbon Whiskey
 20 ml słodkiego wermutu np. Cucielo
 2 krople angostury bitters
 Do szklanicy barmańskiej lub dużego słoika wypełnionego lodem wlej wszystkie składniki.
 Mieszaj długą łyżką barmańską przez około 30 sekund.
 Przelej do schłodzonego wcześniej kieliszka koktajlowego.
 Dekoracja wisienką koktajlową. 

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27