Jak uzyskać więcej soku z cytryny!

Tagi: porady

Cytryna to jeden z podstawowych składników jakich używamy przy przygotowaniu drinków i koktajli. Czy w postaci plasterka wrzuconego do wódki ze spritem, czy soku z cytryny, spotykamy ja w większości przepisów. Dziś zaprezentuję Wam kilka sposobów na wyciśnięcie większej ilości soku z cytryny.

Jak uzyskać więcej soku z cytryny!

 

Kuchanne porady i triki.
Zdradzamy jak wycisnąć wiecej soku z cytryny.

 

Stosując wszystkie składniki, które chcemy wykorzystać w naszych koktajlowych przepisach, starajmy się działać tak, aby jak najmniejsza część z owoców czy warzyw uległa zniszczeniu, lub wyrzuceniu. Zapraszam na kilka prostych porad, dzięki którym wyciśniecie wiecej soku z jednego owocu cytryny o nawet 40%! Chcesz więcej soku z cytryny? Zastosuj się do podanych wskazówek.

 

1. ROLOWANIE CYTRYNY 

  • Połóż cytrynę na desce, blacie kuchennym i przetocz ją ugniatając ręką (tak jakbyś rolował(a) ciasto wałkiem). W ten sposób wpływasz na sok zgromadzony najbliżej skórki, przez co uzyskasz więcej soku z cytryny!2. WRZĄTEK

  • Uwaga! Tyczy się tylko owoców nie pryskanych pestycydami. W przypadku pryskanych, środki mogą w gorącej wodzie przeniknąć do środka owocu. Wrzuć cytrynę na 5 minut do gorącej wody, przez co podczas wycisknia uzyskasz nawet o 40% więcej soku.

 

3. MIKROFALÓWKA

  • Wrzuć cytrynę na chwilę do mikrafalówki aby wycisnąć więcej soku!4. PRZEKRÓJ CYTRYNĘ WZDŁUŻ

  • Przekrojenie cytryny wzdłuż pozwoli uzyskać dwa razy więcej soku podczas wyciskania, niż kiedy pokroimy ją w poprzek.

 

Jeżeli już wycinąłeś swoją cytrynę sprawdź poniżej dodatkowe materiały w których znajdziesz smaczne pomysły na drinki i lemoniady z sokiem cytryny.

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje