https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Plum Rum Oldfashioned - śliwkowy drink z rumem - Koktajl.TV

Plum Rum Oldfashioned – drink z ciemnym rumem i śliwkami!

Szukasz pomysłu na drinka ze śliwkami? Sprawdź Plum Old Fashioned z konfiturą śliwkową i ciemnym rumem Angostura 7. Idealny drink na męskie spotkanie.

Plum Rum Oldfashioned – drink z ciemnym rumem i śliwkami!

Wpadłem jak śliwka w kompot. 
Raczej jak śliwka do drinka! 

 

Śliwki! Jezu jak kocham śliwki! Wspominając smak jesienie mojej młodości jednym z pierwszych skojarzeń są słodkie śliwki rosnące za stodołą u babci, które w przerwie podczas jesiennych wykopków stanowiły prawdziwy rarytas. Tym razem chciałbym połączyć to miłe wspomnienie z dzieciństwa z jednym z moich ulubionych mocnych alkoholi jakim jest rum. A jako, że w dzieciństwie wszystko bywało prostsze niż w dorosłym życiu, to wspólnie dziś przygotujemy prostego drinka z ciemnym rumem i konfiturą śliwkową. Także moi drodzy warto wybrać się na zakupy i zakupić dobrej jakości ciemny rum, ponieważ to on będzie grał w moim klasycznym koktajlu pierwsze skrzypce. Ja wybrałem Angostura 7, która idealnie wkomponuje się w całość.

 

przepis-na-drink-z-rumem

 

Jeżeli macie trochę czasu to przygotowanie powideł śliwkowych sprawi, że przepis zyska jeszcze bardziej na wartości, kiedy użyjemy produktów domowej roboty. Ja tym razem poszedłem na łatwiznę i użyłem powideł śliwkowych które otrzymałem w prezencie. To nie oznacza jednak, że na blogu w niedługim czasie nie pojawi się przepis na śliwkową konfiturę mojej roboty! Bądźcie czujni!

 

Do drinka jakim jest Plum Rum Oldfashioned potrzebować będziemy tak jak wspomniałem dobrej jakości ciemny rum, powidła ze śliwek i bittersy. Angostura bitters nie tylko doda wyrazistszego koloru, ale także wprowadzi nasz drink na inny poziom aromatyczny, dzięki aromatom zawartym w tej gorzkiej wódce ziołowej.

 

 

drinki-ze-sliwkami

 

Składniki do drinka:

- 50 ml ciemnego rumu
- 2 łyżeczki konfitury śliwkowej
- 3 krople angostury aromatic bitters

 

Sposób przygotowania:

 

Do szklanicy barmańskiej lub słoika wypełnionego lodem dodaj wszystkie składniki i energicznie mieszaj przez 30 sekund. Całość przy pomocy sitka double strain lub sita do herbaty przelej do szklanki do whisky wypełnionej świeżym lodem. Dekoracja śliwką w occie nabitą na szpadkę. Smacznego!

 

 

angostura-7-rum-starzony 

 

Plum Rum Oldfashioned to drink niezwykle męski, ale poprzez dodanie konfitury, która niezwykle balansuje moc rumu na pewno przypadnie też do gustu kobietom. Jeżeli kochacie rum tak jak ja, i szukacie pomysłu na prostego, a zarazem smacznego drinka z ciemnym rumem to takim drinkiem jest właśnie Plum Rum OldFashioned. Idealny na bankiet, jak również na randkę we dwójkę. Na jaką okazję go podacie, to zależy już tylko od Was. Smacznego!

 

drinki-z-rumem

 

 

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27