Rum Julep – rozgrzewający drink z rumem na jesień.

Jeśli lubisz orzeźwiające drinki to Rum Julep jest zdecydowanie drinkiem dla Ciebie. Starzony rum w połaczeniu z dużą ilością mięty może okazać się strzałem w dziesiątkę. 

Rum Julep – rozgrzewający drink z rumem na jesień.

 

Jeżeli miałbym znaleźć jeden powód z jakiego lubię jesień, to moja odpowiedź brzmi, wieczory spędzone z kocem, dobrą książką i lampką wina. Idę o zakład, że wielu z Was podzieli moje upodobanie odnośnie jesieni. A co gdyby lampkę wina zamienić na naprawdę odświeżającego i mocnego drinka? Za oknem jeszcze lato nie pożegnało nas na dobre, więc bez sensu jest zarzucać Was przepisami na grzańce! Na to jeszcze przyjdzie pora! Dziś przygotujemy wspólnie smacznego drinka z ciemnym rumem i masą świeżej, aromatycznej mięty! Rum Julep – oto nasze wyzwanie na dziś. Zaczynajmy!

 

Składniki:

50 ml ciemnego rumu np. Angostura rum

12 liści świeżej mięty

Łyżeczka miodu

Szklanka kruszonego lodu

3 krople angostury bitters

 

 

Sposób przygotowania:


Do szklanki dodaj umyte liście mięty, miód i angosturę. Całość delikatnie ugnieć. Następnie zasyp całą szklankę kruszonym lodem i dodaj rum. Całość wymieszaj. Do dekoracji użyj gałązki mięty. Smacznego!

 

 

Rum Julep to nawiązanie do jednego z najpopularniejszych drinków na świecie czyli Mint Julepa, którego oryginalnie serwuje się na Bourbonie. Tym razem jesienna aura wpłynęła na to, że z głębi mojego domowego barku wyciągnąłem jeden z moich ulubionych starzonych rumów czyli Angostura 5 y.o. Starzony rum w połączniu z miętą i angosturą bitters sprawi, że w jednej chwili poczujemy się odświeżająco. Koniec słonecznego lata, to ostatni dzwonek, aby pożegnać lato smacznym drinkiem z rumem i miętą. Mam nadzieję, że mój przepis przypadnie Wam do gustu, i przekonam Was do wybitnego alkoholu jakim jest rum Angostura. Więcej przepisów na drinki z rumem znajdziecie tutaj! 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje