Shoty z Jagermeisterem i Amaretto. Hit imprezy! - koktajl.tv

Kolorowe shoty zazwyczaj kojarzą się odjazdowa imprezą. Tym razem przygotowałem dla Was proste, warstwowe shoty na bazie dwóch likierów. Włoskiego likieru migdałowego jakim jest Amaretto, oraz niemieckiego likieru korzennego produkowanego z 56 rodzai ziół - Jagermeistera. Zapraszam.

Shoty z Jagermeisterem i Amaretto. Hit imprezy! - koktajl.tv

 

Niemiecka precyzja.

Od kiedy na naszym kanale youtube  pojawił się film z przepis z przepisem jak przygotować Jagerbomb - czyli najpopularniejszego w USA drink z Jagermeisterem i Red Bullem, zaczeliście dopytywać o kolejne przepisy z tym jak widać popularnym likierem. W tym czasie zdążyłem przygotować już dla Was artykuł w którym przygotowałem masę informacji i historię powstania Jagermeistera. Tym razem zapraszam Was na szybki, imprezowy przepis na bazie Amaretto i Jagermeistera. Oprócz tych składników będziemy potrzebować małą łyżeczkę np. od espresso, kieliszki i chirurgiczną precyzję z jaką ułożymy dwie różnokolorowe warstwy. Brzmi niewykonalnie? Z naszą pomocą to nie może się nie udać.

jagermeister-z-czym-pic


Temperatura alkoholu ma znaczenie.

Jako, że w kieliszkach do wódki nie zmieścimy lodu, a raczej nei chiwlibyście raczyć się ciepłym alkoholem, proponuję na godzinę przed imprezą wrzucić nasze likiery do zamrażarki. Jak wcześniej pisałem, producent Jagera podaje, że wszystkie walory likieru możemy odkryć przy temperaturze serwowania jaką jest -18 stopni celsjusza. Likier migdałowy w postaci gęstego oleistego płynu smakuje, również wybornie. Wasi znajomi docenią ten gest. Uwierzcie mi na słowo. 

 

Przepis na shoty z Jagermeistera.

 Składniki:  Sposób przygotowania:
 25 ml likieru Amaretto
 15 ml Jagermeistera
 Do kieliszków wlewamy migdałowy likier Amaretto.
 Powoli po łyżce dotykającej warstwy Amaretto dodajemy Jagermeistera, tak aby uzyskać dwie warstwy.
 Smacznego! 


shoty-z-zjagermeisterem
warstwowe-shoty

Jak smakują shoty z jagermeisterem? Określę to jednym słowem - wybornie. Na początku czujemy zmrożony smak, korzennego, słodko gorzkiego likieru Jagermeister, by po chwili na dno naszego gardła spłyneła druga warstwa jaką jest słodkie, migdałowe Amaretto. Pomimo, że nie jestem miłośnikiem ani shotów, ani słodkich drinków, ta propozycja całkiem przypadła mi do gustu, i na pewno do niej wrócę! 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje