Skowronek - wiosenny drink z cydrem. Przepis na drinka z grantem.

Wiosna rządzi się swoimi prawami, i pierwsze oznaki przybycia tej pięknej "Pani" możemy już obserwować za naszymi oknami. Połączenie składników w dzisiejszej propozycji pozwoli poprawić humory wszystkim tym, którzy z utęsknienem czekają na pierwsze promienie wiosennego słońca czy melodyjny śpiew ptaków, akcentujących zbliżające się zmiany na łonie natury. Bo czy jest coś bardziej wiosennego, niż cydr - jakże powiązany z nadchodzącą wiosną? To wtedy do życia budzą się przede wszystkim pąki uśpionych w zimowym śnie jabłoni. Jeden "Skowronek" wiosny nie czyni, ale kilka łyków już zmienia postać rzeczy. Zapraszamy.

Skowronek - wiosenny drink z cydrem. Przepis na drinka z grantem.

 

Drink z wódką i cydrem. Orzeźwiający przepis.


Dzisiejsza propozycja ma wnieść do naszego życia troszkę wiosnnej aury a zarazem podnieść w tym jakże zdradliwym okresie odporność naszego organizmu. To właśnie użycie miodu poprawi zdolności obronne naszego ciała, przed wszystkimi infekcjami czychającymi na przełomie lutego i marca. Dodatek soku z granatu zbalansuje smak wódki, oraz doda ciekawego, cierpkiego posmaku, który przez dłuższy czas pozostanie na języku. Do drinka z cydrem zamiast wódki możecie użyć rumu, whisky, brandy lub innego, ulubionego przez Was alkoholu. Cydr w tym przepisie ma jedynie zadanie dopłeniające. Wpływa jednakże na smak całości kompozycji drinka poprzez niezwykle musujacy, orzeźwiający charakter. Szukasz pomysłu na drink z cydrem? Sprawdź naszą propozycję!


drink-z-cydrem-przepis

 

Przepis na drink z cydru.

 

Składniki Sposób przygotowania

 40 ml wódki
 50 ml soku z granatu
 20 ml soku z limonki
 20 ml miodu
 dopełnienie Cydrem

Do shakera wypełnionego lodem dodaj cztery pierwsze składniki i wstrząśnij energicznie.
Przelej całość do naczynia wypełnionego lodem.
Dopełnij cydrem. Dekoracja gałązkami świeżej mięty.


Wideo przepis na drink z Cydrem i amaretto.

 

  koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje