https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Sneaky Pete - warstwowe shoty z Jagermeisterem - poradnik - koktajl.tv

Sneaky Pete - warstwowe shoty z Jagermeisterem.

Kolorowe, warstowe shoty najczęściej kojarzą się ze studencką domówką, lub wyjściem do coraz popularniejszych w dużych miastach shot barów. Dzisiaj pokażę Wam jak w prosty sposób ułożyć kolorowe warstwy w kieliszku do wódki. A potrzebować do tego będziemy Jagermeistera i soku pomarańczowego. Zaczynajmy! 

Sneaky Pete - warstwowe shoty z Jagermeisterem.

 

Kolorowe drinki w kieliszku. 

Chociaż nie jestem zwolennikiem ani kolorowych drinków, a tym bardziej kolorowych shotów czyli tzw. tęczówek, specjalnie na Waszą prośbę przygotowałem kolejny imprezowy przepis na drinka z Jagermeisterem. Tym razem zacznijmy od czegoś naprawdę prostego. Tęczówki, mają to do siebie, że ułożenie ich warstwami w kieliszku do wódki wymaga odrobiny precyzji. Ważne jest też to, że zaczynamy od najgęstszych, i zawierajacych najmniej alkoholu składników. Dlatego na dół kieliszka wędruje w tym przypadku dobrze schłodzony sok pomarańczowy, którego wlewamy 3/4 pojemności kieliszka. No i teraz zaczyna się zabawa.

jagermeister-jak-pic

 

Precyzja priorytetem.

Będziemy potrzebować naprawdę mocno zmrożonego Jagermeistera i łyżkę barmańską, lub po prostu łyżeczkę do espresso.  Według producenta idealną temperaturą podania Jagera jest - 18 stopni (przeczytaj więcej o Jagermeisterze). Powoli wkładamy łyżeczkę do środka aby dotkneła wlanego wcześniej soku pomarańczowego. Następnie bardzo powoli wlewamy po łyżeczce nasz ziołowy likier w postaci Jagera! I w ten oto sposób przygotowaliśmy wspólnie przepyszne warstwowe shoty z sokiem pomarańczowym i Jagermeisterem. Chcecie dowiedzieć się wiecej jak smakują? Zapraszam Was na koniec artykułu! 

jagermeister-shoty

warstwowe-shoty

 

Przepis na shoty z Jagermeisterem.

 

Składniki:  Sposób przygotowania:
 15 ml Jagermeistera
 25 ml soku pomarańczowego
 Do kieliszka wlej sok pomarańczowy.
 Powoli po łyżce wlej zmrożonego jagermeistera, aby utworzyć dwie kolorowe warstwy.
 Smacznego! 

 

Sneaky Pete to kolorowe shoty o zbalansowanym smaku. W pierwszej kolejności wyczuwamy ziołowe, słodkie smaki idealnie schłodzonego Jagermeistera, by po chwili do naszych kubków smakowych trafił orzeźwiający, balansujący smak cytrusowego soku pomarańczowego. Naprawdę ciekawe w smaku, będą hitem Waszej domówki. Poza tym, wyglądają naprawdę ciekawie! Smacznego! 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27