https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Z czym pić Jagermeistera - PORADNIK - Koktajl.TV

Z czym pić Jagermeistera.

W dzisejszym zestawieniu skupimy się na zagadnieniu, jednego z bardziej popularnych likierów na świecie. Chodzi oczywiście o niemiecki likier Jagermeister. Chciałbym podzielić się z Wami moją wiedzą na temat z czym pić Jagermeistera. 

Z czym pić Jagermeistera.

 

Czy napewno zmrożony?
Temperatura serwowania Jagermeistera.

Jagermeister to drugi co do ilości sprzedaży likier na świecie. Naszego bohatera dzisiejszego wieczoru detronizuje jedynie Irlandzki likier śmietankowy, czyli Baileys. Wartość rynkowa sprzedaży Jagermeistera wynosi rocznie około 1,5 miliarda $! Nie będę ukrywał, że jest to jeden z moich ulubionych alkoholi, którym częstuję gości za każdym razem gdy wpadają do mnie w odwiedziny. Jak podaje producent Jagermeister najlepiej smakuje zmrożony do -18 stopni celsjusza i a jego najbardziej znana forma picia, to podany na czysto w zmrożonych kieliszkach, lub w postaci kultowego drinka Jagerbomb z dodatkiem Red Bulla. Ale czy na pewno najlepszą opcją jest mrożenie do tak niskiej temperatury tego wyśmienitego alkoholu? Aromat jest w dużej części powiązany ze smakiem.  Podczas tak niskiej temperatury, olejki eteryczne zawarte w alkoholu zostają "ściśnięte" co powoduje, że nasz odbiór ich zostaje bardzo mocno ograniczony. Czyż nie jest podobnie z brandy lub whisky, które podane w odpowiedniej temperaturze - bez lodu pozwalają wyczuć dziesiątki aromatów? Wuala! Jeśli właśnie przyczyniłem się do zrujnowania Waszego poglądu na sposób picia Jagermeistera, to ostrzegam, że to dopiero początek.   

 

z_czym_pic_jagermeistera

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem


Z czym pić i jak pić Jagermeistera.

 

Skoro dotrwaliście aż tutaj to mam do Was ogromną prośbę! Zapomnijcie na chwilę o tym, że najpopularniejszymi sposobami picia Jagera są właśnie picie ze zmrożonego kieliszka i w połączenie z Red Bullem. Ten jakże aromatyczny niemiecki digestiff pozostawia ogromne pole do popisu w temacie łączenia go z innymi składnikami. Skomponowany wyciąg z 56 zioł, o bardzo słodkim smaku i wyraziście korzennym aromacie smakuje praktycznie wszystkim którzy chociaż raz go spróbują.

Jako, że Jagermeister po kilku porcjach może okazać się zbyt słodki i mdlący, pierwszą myślą jaka nasuwa się, jest połączenie go ze składnikami, które zbalansują jego słodko-korzenny smak.  Z czym więc pić Jagermeistera? Jagermeister bardzo dobrze komponuje się z:

  1.  Cytrusami - np. sok grejpfrutowy, pomarańcze, limonka
  2.  Starzonymi alkoholami np. ciemny rum, brandy, whisky
  3.  Tropikalnymi owocami - np. marakuja, ananas
  4.  Ziołami występującymi w składzie Jagermeistera np. cynamon, imbir, 

 

Jeżeli zamierzacie przygotowywać drinki na bazie Jagermeistera, warto wziąć pod uwagę, żeby unikać dodatku innych słodkich alkoholi czy likierów, balansować jego smak przy pomocy cytrusów (polecam w szczególności grejpfruty, które idealnie smakują z Jagermeisterem). Jako, że jestem zwolennikiem wszelkiego rodzaju wariacji na bazie klasycznych koktajli, spróbujcie zastąpić przygotowując swoje ulubione drinki część syropu cukrowego lub innego składnika dosładzającego właśnie Jagermeisterem. Czy wyobrażacie sobie np. Old Fashioned, z dodatkiem słodko-korzennego posmaku? Uwierzcie mi, że pokochacie to połączenie. 


Doskonałą opcją wykorzystania Jagera, jest także użycie go jako bittersa, np. zastępując angosturę bitters, lub użycie go jako perfum do koktajli, wlewając go do atomizera i spryskując wierzchnią warstwę drinka np. Whisky Sour! Zwariujecie od tego aromatu, unoszącego się w powietrzu! 

Sprawdż najlepsze drinki z Jagermesiterem z naszych poradników wideo: 

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27