https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Suszone pomarańcze na choinkę - Naturalne sposoby przygotowania - Koktajl.TV

Suszone pomarańcze na choinkę.

Suszone pomarańcze pojawiają się na mojej choince co roku. Chociaż w domu od kilku lat sztuczna choinka z bombkami przejęła prym, to co roku organizuję w swoim pokoju żywą choinkę, ubraną tylko i wyłącznie w naturalne ozdoby. Suszone pomarańcze na choince nie tylko wyglądają uroczo, ale także ich zapach unosi się po całym pomieszczeniu.

Suszone pomarańcze na choinkę.

 

Domowe ozdoby na choinkę.
Naturalne suszone pomarańcze. Jak zrobić.

 

Cześć! Dzisiaj zaprezentuję Wam moje trzy sposoby na bardzo tanie zamienniki ozdób choinkowych. Naturalne suszone pomarańcze zamiast bombek? Czyż nie  brzmi swietnie? Sam uwielbiam naturę i takieozdoby idealnie wkomponowują się w moją filozofię życia. Nie dość, że świetnie to wygląda, to jeszcze pięknie pachnie.

Pomarańcze myjemy, gdyż jeśli części nie użyjecie na choinkę, możecie je wykorzystać jako dekoracje do drinków np. Negroni. Następnie kroimy w cienke plastry i suszymy w jeden z podanych niżej sposobów:

 Suszarka do grzybów i owoców.

Jeżeli posiadacie na wyposażeniu domowej kuchni suszarkę do owoców to warto jej użyć. Owoce układamy w pojemnikach i suszymy aż do uzyskania zadowalającego efektu. Jeżeli pokroiliśmy cienko pomarańcze jedna noc wystarczy aby otrzymać idealnie wysuszone pomarańcze, które zawisną na Waszej pięknej choince
Piekarnik.

Suszone pomarańcze umieszczone w piekarniku to najszybszy sposób na finalny efekt naszych świątecznych ozdób choinkowych. Wstawiamy owoce rozłożone na papierze do pieczenia - rozłożone na folii mogą się przykleić do folii. Pieczemy w temperaturze 100 stopni przez około 1-2 godziny, obracając owoce co jakiś czas. Nie warto zwiększać temperatury, gdyż owoce mogą się przypalić.
 Suszenie na kaloryferze.

Najbardziej naturalny sposób na suszone pomarańcze i cytrusym którą idealnie odnajdą się na naszej naturalnej choince. Jest to najdłuższy czas suszenia owoców, który przy małej temperaturze kaloryfera może nawet zająć kilka dni. Rozścielamy folię aluminiową na kaloryferze i układamy owoce, co jakiś czas je przewracając na drugę stronę, aby zachowały naturalne okłągłe kształty.

 

 


Po wysuszeniu zawieszamy tylko czerwone wstążki i śmiało umieszczamy na choince. Jeżeli moje porady okazały się przydatne zostawcie lajka i udostepnijcie ten artykuł znajomym.Koniecznie w komentarzach umieście zdjęcia Waszych tegorocznych choinek! 

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem
 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27