Świąteczny drink z wódką - Christmaspolitan

Smaczny o prosty świateczny drink z poską wódką z manufaktury AWW - V Double. Sprawdźmy jak smakuje w połączeniu z mandarynką i żurawiną, które nieodłącznie kojarzą się ze świętami.

Świąteczny drink z wódką - Christmaspolitan

 Święta, święta i po świętach. Ach jak ten czas leci. Dopiero, co wszyscy w ekspresowym tempie przygotowywaliśmy się do świąt, a już za rogiem witać będziemy Nowy Rok. Założę się, że świąteczne lenistwo weszło Wam również w krew i ciężko jest wrócić do normalnego funkcjonowania, ale czas się powoli przygotować na nadchodzący natłok obowiązków czekających na nas w pracy od początku stycznia. Specjalnie na tą okazję przygotowałem lekki, odprężający koktajl, do którego użyjemy składników, które zalegają w naszej kuchni po świętach. 

 

drink-z-zurawina

 

Składniki:

40 ml wódki

20 ml soku mandarynkowego

10 ml syropu cukrowego

30 ml soku żurawinowego

 

Sposób przygotowania:

 

Do shakera lub słoika wypełnionego lodem dodaj wszystkie składniki i energicznie wstrząśnij. Całość przelej do schłodzonego wcześniej kieliszka koktajlowego odcedzając lód. Do dekoracji można użyć skórkę z pomarańczy wrzuconą do środka drinka. Smacznego.

 

drink-z-wodka-na-swieta

 

Christmaspolitan, bo tak nazwałem moją alternatywną wersję popularnego Cosmo, to drink cytrusowy, wyrazisty i idealnie zbalansowany. Najważniejszą rolę odegra w nim dobrej jakości alkohol jaką jest wódka. Ja tym razem wypróbowałem wódkę Double V prosto z manufaktury AWW, która wpadła w moje ręce i powiem szczerze, że jestem zachwycony tym połączeniem. O ile lubicie nowe wyzwania smakowe, radzę Wam koniecznie przetestować ten przepis na świątecznego drinka zanim wszystkie mandarynki znikną z Waszej kuchni. Smacznego!

Po więcej przepisów i inspiracji zapraszam Was na mój kanał Youtube – Koktajl.tv, do subskrybcji którego zapraszam Was z tego miejsca.

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje