https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Świąteczny Old Fashioned z whisky i syropem korzennym - przepis - koktajl.tv

Świąteczny Old Fashioned z whisky i syropem korzennym.

Skoro święta Bozego Narodzenia nadchodzą wielkimi krokami czas przygotować świąteczną wariację na klasycznym koktajlu old fashioned w wersji korzennej. Idealny drink na Boże Narodzenie. 

Świąteczny Old Fashioned z whisky i syropem korzennym.

 

Aromatyczny drink z whisky
na Boże Narodzenie dla calej rodziny.

 

Pomimo, że tradycja podlasia skad pochodzę zabrania spożywania alkoholu w Wigilię i wszyscy kurczowo się tego trzymamy, to wszak już po pasterce możemy na rozgrzanie przygotować sobie prostego klasycznego Old Fashioned. Old Fashioned to jeden z najprostszych a zarazem najpopularniejszych koktajli na bazie whisky. Dzisiajsza receptura bedzie moja świąteczną wariacją nawiązującą do przypraw i aromatów najczęściej spotykanych w kuchni podczas przedświątecznych przygotowań.  

Połączenie whisky i rozgrzewającego syropu korzennego dobranego w odpowiednich proporcjach jest idealną alternatywą na międzyświąteczne spotkanie rodzinne. Zamiast picia alkoholu saute zaproponuj najbliższym to połączenie a skradniesz ich serca i podniebienia. Lekki posmak whisky w połączeniu z korzennym, świątecznym syropem przypadnie do gustu każdemu, niezależnie od płci czy wieku. Ten koktajl ma w sobie coś magicznego, i nie chodzi tutaj tylko o smak. Całość komponuje się znakomicie. Angostura bitters idealnie balansuje smak i uwydatnia aromaty whisky. Idealnie będzie smakować jeżeli użyjecie "słodkiego" bourbonu ale ja w swoim przepisie użyłem mocno "pieprznej" whisky J.A Baczewski, która idealnie się wkomponowała w całość. Dokładną recepturę i przepis na świąteczne Old Fashioned z syropem korzennym znajdziecie poniżej.

 

Syrop świąteczny z przyprawami.

Głównym i najważniejszym składnikiem dzisiejszego koktajlu ku Waszemu zaskoczeniu wcale nie będzie whisky. Smak, aromat a także kolor będzie pochodził przede wszystkim ze świątecznego syropu korzennego, którego razem za chwilę przygotujemy. Ja swój syrop oparłem na przyprawach, które już na pierwszą myśl kojarzą mi się ze świętami, a więc: imbir, cynamon, anyż, gożdziki, czarny pieprz, miód i kilka innych. Dokładny przepis na syrop świąteczny znajdziecie w materiałach dodatkowych pod spodem. 

 

drinki-z-whisky

drink-z-whisky-baczewski

drink-z-whisky

old-fashioned-drink

 

 

Whisky z syropem korzennym - przepis na drink.

 

 Składniki:   Sposób przygotowania: 
 50 ml whisky
 15 ml syropu korzennego
 kilka kropli angostury bitters
 Do szklanicy barmańskiej lub szklanki wypełnionej lodem wlej składniki.
 Mieszaj łyżką przez około 20 sekund.
 Przelej do szklanki wypełnionej lodem. 
 Dekoracja twistem ze skórki pomarańczy. 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27