https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Syrop z rozmarynu - przepis w 5 minut - Koktajl.TV

Syrop z rozmarynu - przepis w 5 minut.

Tym razem przygotujemy wpólnie naturalny, aromatyczny syrop z rozmarynu, którego bedziemy mogli wykorzystać do przygotowania domowych odświeżających lemoniad i drinków. Potrzebne składniki to rozmaryn, cukier i woda. Zaczynajmy.

Syrop z rozmarynu - przepis w 5 minut.

Dzisiaj zapraszam Was na prosty przepis na syrop rozmarynowy domowej roboty. Aby go syrop z rozmarynu przygotować potrzebować będziemy składniki takie jak: kilka gałązek rozmarynu, biały cukier i wodę. Zamiast kupować w sklepie syrop z dodatkiem chemii znacznie ograniczmy dziś koszta i przygotujemy go w zaciszu własnej kuchni. 

Czyż może coś lepiej smakować w wakacje niż domowa lemoniada z własnoręcznie przygotowanym syropem z rozmarynu? Chyba nie! A więc nie traćmy czasu i zaczynajmy.

 

Przepis na domowy syrop
z rozmarynu do drinków i lemoniad.

 

 Składniki na 200 ml:  Sposób przygotowania:

 200 gr białego cukru
 100 ml wody
 kilka gałązek rozmarynu

 Do rondelka wrzucamy cukier i wodę. Dodaejmy rozmaryn.
 Pogrzewamy na małym ogniu mieszając aż do rozpuszczenia cukru. 
 Odstawiamy na 20 minut aby syrop nabrał więcej aromatów.
 Przelewamy do butelki i przechowujemy w lodówce do 2 tygodni.


Tak przygotowany syrop jest aromatyczny, smaczny i naturalny. Jeżeli chcecie aby uzyskać bardziej zielony kolor np. dla dzeci do lemoniady, dodajcie odrobinę zielonego barwnika spożywczego. 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27