Wakacyjny drink z rumem w stylu tiki

Zapraszam Was dziś na wakacyjny, orzeźwiający przepis na warstwowego drinka z rumem, sokiem ananasowym i dodatkiem soku żurawinowego. Ciekawy pomysł na przykuwającego uwagę drinka, który smakiem i wyglądem zaskoczy Twoich znajomych. 

Wakacyjny drink z rumem w stylu tiki

 

 W stylu Polinezyjskiej kultury tiki.

 

Tym razem zapraszam przepis na koktajl, który będzie namiastką wakacyjnych dni, które nadchodzą szybkimi krokami. Kultura tiki,  jest to kultura wywodząca się z Polinezji, ale dla wielu z nas najbardziej charakterystycznymi elementami tej kultury, powinny być zakopane posągi z wysp wielkanocnych przedstawiające twarze, które posłużyły później jako wzór do stworzenia specjalnych kubków (tiki mug) imitujących posągi groźnych wojowników.

Kultura tiki została wykorzystana w koktajlach, a oprócz kubków imitujących posągi cechą charakterystyczną tiki jest przygotowywanie orzeźwiających koktajli na bazie występujących w rejonach tropikalnych składników, starając wpleść w koktajl świeżość, orzeźwienie oraz karaibski klimat. Spróbuję dziś tego dokonać łącząc dwa rodzaje rumu ze świeżą limonką, sokiem ananasowym oraz żurawinowym. 

 

drink-z-ananasem

 

 

Kultura tiki może wydawać się nam frywolna, tak jak piękne panie kołyszące biodrami w rytm muzyki, mając zresztą wiele wspólnego z omawianą kulturą, dlatego i koktajl, który przygotujemy powinien być w podobnym charakterze. Zatem do dzieła.

 

drink-z-rumem

 

 

Potrzebne składniki:

 

40 ml ciemnego rumu np. Angostura Rum

40 ml białego rumu np. Angostura Rum

20 ml soku z limonki 

40 ml soku żurawinowego

40 ml soku z ananasa

 

 

warstwowy-drink-przepis

 

Jak zrobić warstwowego drinka z rumem.

 

Do przygotowania koktajlu potrzebujemy szkło typu Collins, które uzupełniamy kostkami lodu, następnie do shakera wrzucamy również lód. Sok ananasowy dodajemy do szaklanki z lodem, przez co dodając kolejne składniki wymieszane z alkoholem otrzymamy dwukolorowe warstwy w naszej szklanceKolejnym krokiem będzie dodanie wszystkich składników do shakera czyli: biały oraz ciemny rum, sok z limonki, żurawinowy. Zamykamy shaker, energicznie wstrząsamy kilka naście sekund, po czym otwieramy shaker i przelewamy zawartość do wcześniej przygotowanego szkła. 

 

O ile koktajle tiki są obficie dekorowane kwiatami, w naszym przepisie też nie może zabraknąć kwiatowego dodatku. Możecie użyć polnych, umytych wcześniej kwiatów np. maków, lub płatków róży umieszczonych na wierzchniej warstwie drinka. Z tak orzeźwiajacym i idealnie zbalansowanym drinkiem możecie poczuć odrobinę karaibów we własnym ogródku. Alohaaa! 

 

 drink-z-rumem-na-lato

 

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje