Warsaw Sunrise – drink z malinami, wódką i wermutem

Lubisz maliny? Jeżeli tak to koneicznie musisz spróbować owocowego przepisu na drinka z malinami, wódką i wermutem! Smacznego! 

Warsaw Sunrise – drink z malinami, wódką i wermutem

Ten z Was kto chociaż raz w życiu spróbował Tequili Sunrise wie, że warstwowe kolorowe drinki nie tylko świetnie wyglądają, ale też świetnie smakują. Tym razem pomijam tequilę, i zaproponuję Wam nasz polski odpowiednik  warstwowego drinka, który swoim kolorem będzie również przypominał zachód słońca. Tequilę zastąpię wódką, a soczyste maliny dodadzą nie tylko owocowego smaku, ale również koloru.  Zwieńczeniem naszego dzisiejszego drinka będzie lemoniada o smaku pomarańczy. Czyż nie brzmi świetnie? Zapraszam na przepis!

 

 

 

 

Składniki:

 

40 ml wódki

20 ml wermutu np. Cin&Cin

Garść malin

10 ml soku z cytryny

10 ml syropu cukrowego

Pomarańczowa lemoniada

 

 

Sposób przygotowania:


Do shakera dodaj maliny i je ugnieć. Dodaj lód, wódkę, wermut, sok z cytryny i syrop cukrowy. Całość energicznie wstrząśnij i przelej do szklanki wypełnionej lodem. Uzupełnij pomarańczową lemoniadą. Do dekoracji użyj malin na wykałaczce. Smacznego!

 

 

Warsaw Sunrise do polska alternatywa na egzotycznego drinka z tequilą. Świeże maliny zamiast syropu z owoców granatu i wódka w połączeniu z wermutem to naprawdę świetne połączenie, w sam raz na wakacyjnego drinka nad morzem. Ps. Ten drink smakuje najlepiej ze świeżymi, soczystymi malinami!

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje