Malinowy Cosmopolitan z Prosecco!

Szukasz szybkiego przepisu na drinka z malinami i wódką? A co gdyby to połączyć z dodatkiem zimnego prosecco? Sprawdź orzeźwiający drink Cosmopolitan z malinami!

Malinowy Cosmopolitan z Prosecco!

 

Popularny drink z telewizyjnego serialu! 

 

Ten kto oglądał popularny „Sex w wielkim mieście”, tego nie będę musiał zachęcać do przygotowania dzisiejszego drinka, ponieważ będzie to słynny Cosmopolitan w lekko zmienionej wersji. Gdybym napisał na początku, że będzie to prosty drink z wódka, nie oddałbym w pełni należnego szacunku i mógłbym urazić grono sympatyków, głównie rzesze kobiet, które pokochały losy bohaterek serialu Sex w wielkim mieście. Czasy się zmieniają, bohaterki popularnego serialu również, dlatego dziś zaprezentujemy zmodyfikowaną recepturę, która swoim dodatkiem nawiązuje do serialu. O ile swego czasu serial bił rekordy popualrności, to tak obecnie rekordy popularności bije prosecco, które postanowiłem dodać do przepisu.  Ale zaręczam, dzisiejszy przepis na malinowy Cosmopolitan drink jest równie przyjemny co oryginał, i z powodzeniem może zasługiwać na miano drinka z  rodziny cosmo.

 

drink-z-malin

 

Zacznijmy od początku. Koktajl powstał w latach 70. XX wieku jednak ciężko stwierdzić kto jest jego autorem, ponieważ jak to bywa przy rzeczach zmieniających pewne małe epoki, w tym przypadku koktajlowe, znalazło się kilka osób, które twierdzą, że to właśnie one wymyśliły ten koktajl. My dziś jednak tego nie będzeimy rozstrząsać. Z ciekawostek, które warto wiedzieć można dodać, że był to ulubiony drink Madonny, a także znalazła się firma, która zrobiła perfumy o zapachu Cosmopolitan.

Wróćmy do przygotowania tej prostej wariacji drinka którego głównym składnikiem będzie wódka – w naszej wersji czysta wódka dobrej jakości np. J.A Baczewski, której ja użyłem, sok z limonki, syrop miodowy, kilka malin, oraz dobrze schłodzone prosecco jako uzupełnienie.

 

drink-z-prosecco-cin-cin

 

Składniki potrzebne do drinka z malin?

40 ml wódki

20 ml soku z limonki

15 ml syropu miodowego

5 malin

Prosecco do uzupełnieniamalinowe-drinki-przepisy

 

Jak zrobić malinowe Cosmo?
Szybki przepis na drink.

 

Maliny wrzucamy do shakera po czym ugniatamy je na miazgę, dodajemy lód oraz resztę składników oprócz prosecco. Wstrząsamy kilkanaście sekund, po czym przy użyciu sitka przelewamy całość do schłodzonego kieliszka koktajlowego tak aby oddzielić resztki malin, po czym uzupełniamy wszystko ogromną ilością bąbelków z dobrze schłodzonego prosecco. Do dekoracji użyć możemy świeżych malin lub gałązki aromatycznej bazylii. Smacznego! 

 

drink-z-malinami-i-prosecco

 

 

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje