30 lat najpopularniejszego w Polsce wina musującego Dorato. Edycja limitowana – zatrzymaj tę chwilę.

30 lat marki Dorato i specjalna limitowana wersja kryształowej butelki - zatrzymaj tę chwilę.

30 lat najpopularniejszego w Polsce wina musującego Dorato. Edycja limitowana – zatrzymaj tę chwilę.

 

30 lat to szmat czasu. Przez 30 lat świat zmienił się nie poznania do tego stopnia, że gdybyśmy w 1991 roku zagubili się po środku oceanu trafiając na bezludną wyspę i zostali odnalezieni w 2021 roku, to jestem pewien, że przez długi lata nie moglibyśmy odnaleźć się w otaczającej nas codzienności. W 1991 roku miałem dokładnie 4 lata, kiedy Chicago Bulls sięgnęło po swoje pierwsze mistrzostwo NBA, Polska została podłączona do globalnego internetu i pierwsza butelka polskiego wina musującego Dorato opuściła linię produkcyjną.

 

dorato-limitowana

 

 

Przez 30 lat wiele zmieniło się na świecie. Upadały rządy, tworzyły się nowe Państwa, a marka Dorato skrzętnie pracowała na to, aby stać się najczęściej wybieranym przez Polaków winem musującym. W tym roku najpopularniejsza marka polskiego wina musującego obchodzi jubileusz 30 lat powstania marki Dorato, przez które konsumenci zakupili ponad 170 milionów butelek wina.

 

170 milionów otwartych butelek, toastów i okazji do celebrowania chwili, w których wino musujące od lat,  towarzyszy nam w ważnych chwilach naszego życia. Ślub, zaręczyny, parapetówka, chrzciny, romantyczny wieczór na plaży z ukochanym i wiele innych momentów, kiedy korki wypychane przez miliony bąbelków znajdujących się w butelce wędrują w powietrze. Tym sposobem marka Dorato postanowiła zatrzymać chwilę, i podziękować swoim konsumentom, tworząc jubileuszową kryształową butelkę, która już od listopada trafiła do największych sieci sprzedaży w liczbie limitowanej 600 tysięcy sztuk.

 

Dorat

 

W dobie pędu dnia codziennego często zapominamy o tym co najważniejsze, czyli rodzinie, przyjaciołach, ciągle goniąc za celami materialnymi, które ciągle się zmieniają.  Nadchodzące święta oraz Sylwester to będzie idealny moment, aby zatrzymać chwilę wspólnie z Dorato, i spędzić ją w towarzystwie najbliższych. Pandemia pokazała nam jak kruche może być życie, i czasem po prostu warto zwolnić. Dlatego apeluję do Was, odłóżcie swoje smartfony, i celebrujcie czas spędzony z rodziną, przy butelce wina musującego zamkniętego w tak pięknej butelce.

Korzystając z okazji nadchodzącego Sylwestra, przygotowałem dla Was dwa proste koktajle z winem musującym, którymi możecie wznieść toast za nadchodzący 2022 rok.

 

Sparkling Cocktail
 

Prosty, smaczny, koktajl, idealny do wzniesienia toastu na każdą okazję.

 

Kostka brązowego cukru

20 ml ginu

Kilka kropli angostury bitters

Wino musujące

 

Do kieliszka do szampana wrzuć nasączoną w Angosturze kostkę cukru. Wlej gin i delikatnie całość wymieszaj. Uzupełnij winem musującym.

 

 

Mimoza
 

Jeden z najpopularniejszych i najprostszych koktajli z winem musującym, jakie możecie w dosłownie chwilę przygotować w swoim domu.

 

60 ml soku z pomarańczy

Wino musujące

 

Do schłodzonego wcześniej kieliszka do szampana dodaj sok pomarańczowy i uzupełnij winem musującym. Najlepiej smakuje ze świeżo wyciśniętym sokiem z pomarańczy.

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje