https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 5 sposobów jak szybko pozbyć się kaca - ZDRADZAMY - Koktajl.TV

5 sposobów na pozbycie się syndromu dnia wczorajszego, czyli - jak pozbyć się kaca.

Tagi: kac

Zbliża się weekend - czas odpoczynku od pracy, relaksu i spotkania ze znajomymi. U wielu z Was zakończy się to jednym lub kilkoma kieliszkami, drinkami za dużo. I chyba nie ma nic gorszego, niż kac morderca kolejnego dnia. Ból głowy, wymioty, marne samopoczucie czy nudności podczas zasypiania to tylko niektóre z objawów syndromu dnia kolejnego. Dlatego przychodzimy Wam z pomocą i przedstawiamy kilka prostych rad, dzięki którym zminimalizujecie objawy upojenia alkoholem lub je całkiem zlikwidujecie. Jak szybko pozbyć się kaca? Oto 5 prostych porad: 

5 sposobów na pozbycie się syndromu dnia wczorajszego, czyli - jak pozbyć się kaca.

 

Jak pozbyć się kaca. Porady.

 

 

1. Nawodnienie organizmu + napój izotoniczny.

Nastepnego dnia po spożywaniu większej dawki alkoholu, dokucza nam ogromne pragnienie i suchość w gardle, ponieważ alkohol wpływa zabużająco na wydzielanie wazopresyny - hormonu zapobiegającego odwodnienie oraganizmu, czego skutkiem woda, zamiast trafiać do tkanek naszego ciała zostaje z niego wydalona ( jeden drink ok 200 ml powoduje wydalenie z organizmu od 700 do 900 ml wody). Dlatego aby uniknąć odwodnienia pij dużą ilość wody przez cały dzień aby uzupełnić braki, które spodowało spożycie procentów. Wraz z wodą tracimy niezbędne do funkcjonowania witaminy i minerały, co tylko pogarsza skutki naszego kaca. Aby uzupełnić braki warto przygotować napój izotoniczny, który uzupelni elektrolity (szklanka wody + 2 łyżeczki miodu + pół łyżeczki soli + sok z połówki cytryny). Chcesz pozbyć się kaca? Pij dużo wody.

 

2. Pierwszy posiłek bogaty w cysteinę

Alkohol obciąża nasz żołądek przez co pierwszy posiłek powinien być lekkostrawny i bogaty w cysteinę - aminokwas, który przyspiesza metabolizm i działa odruwająco na nasz organizm. Dużą ilość tego aminokwasu zawierają jajka, więc dobrym pomysłem będzie jajko na miękko, jajecznica lub nietłusty rosół, dzięki któremu nasz żołądek znowu zacznie pracować. Starajmy się unikać tłuszczy z samego rana, aby dać odpocząć naszym jelitom, które pracują ze zdwojona siłą podczas spożywania alkoholu. 

 

3. Uzpełnienie glukozy

Wypity alkohol powoduje ogromne utraty glukozy, odpowiedzialnej za zapewnienie energii wszystkim komórkom. Niedobór glikogwnu może powodoać takie objawy jak : uczucie osłabienia, drżenie rąk, kłopoty z koncentracją czy przyspieszone tętno. Nasze samopoczucie poprawi kilka łyżeczek miodu. Fruktoza, która jest w nim zawarta szybko podniesie poziom glikogenu i przyspieszy rozkład wypitego wcześniej alkoholu. Podobne rezultaty uzyskamy jedząć konfiturę, czekoladę czy pijąc świeżo wyciśnięty sok owocowy.

 

4. Prysznic i poranny spacer na kaca.

Uczucie ogromnego zmęczenie zmniejszymy poprzez wzięcie długiego prysznica naprzemian z gorącą i zimną wodą. Dodatkowo użyj żelu o zapachu owoców cytrusowych, który podziała pobudzająco i odświeżająco. Po zjedzeniu śniadania bogatego w glukozę, witaminy i minerały wybierz się na długi spacer. Dotlenienie mózgu pozwoli zlikwidować tak uziążliwy ból głowy i poprawi Wasz nastrój :)

 


5. Soki owocowe i warzywne 

Poczucie nieprzyjemnego zapachu z jamy ustnej oraz jej suchość to jeden z najgorszych syndromów kaca. Najprostrzą pomocą może być  guma do żucia o odświeżającym aroamcie np. miętowym, która dodatkowo przyspieszy pracę naszych soków trawiennych. Sok z różowych grejpfrutów zawiera substancje, które wpływają na wydzielanie przez wątrobę enzymów rozkładających alkohol. Uzupełnienie potasu zapewni nam szklanka soku pomidorowego. Potas to pierwiastek, który reguluje między innymi napięcie mięśniowe i rytm serca. 
 

Stosując się krok po kroku do naszego poradnika w bardzo dużym stopniu ograniczycie nieprzyjemne rezultaty nadmiernego spożycia alkoholu. Jak wiadomo wszystko jest dla ludzi - ale czasem po prostu trzeba zachować umiar.

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27