Agava Fizz - prosty drink z ginem i syropem z agawy

Jeżeli szukasz pomysłu jak wykorzystać syrop z agawy dobrze trafiłeś. Przygotowaliśmy smacznego drinka z ginem i syropem z agawy, który sprawi, że pokochasz to połączenie na dłużej!

Agava Fizz - prosty drink z ginem i syropem z agawy

Chwila zapomnienia z ginem w dłoni! 

 

Hej, hej, hej, wakacje w pełni, a to oznacza, że czas urlopów powoli nadchodzi, i jeśli ktoś nie ma wystarczających możliwości na tropikalne upojenie choćby kilkudniowe, siedzi znudzony w pracy bo dedline’y gonią, a asapy sypią się jeden za drugim, postaram się dzisiejszym prostym przepisem z ginem troszeczkę Wam uprzyjemnić ten czas, aby każdy miał chwilę zapomnienia.

Myślę, że odpowiednim koktajlem można wprawić w odpowiedni nastój, dlatego Agawa Fizz idealnie sprawdzi się do zrelaksowania się po ciężkim nieudanym dniu. Nie chciałbym wyjść na paranoika, i nadawać cechy rzeczom, ale skoro słodycze dają uczucie szczęścia, to dlaczego by koktajl nie mógł relaksować? O ile piwo możemy wypić w większości warunków, o tyle,  ja staram się pijąc koktajl w pewien sposób celebrować tą chwilę. Ale to są tylko moje przemyślenia i zabierzmy się najpierw za przyrządzenie tego prostego dzieła sztuki z ginem, cydrem oraz sokiem z agawy.

 

 

drink-z-syropem-agawy

 

Składniki.

 

60 ml ginu np. Portobello Road 

25 ml soku z limonki

20 ml syropu z agawy

cydr jabłkowy

 

 

drink-z-ginem

 

Przepis na drink z ginem i agawą. 

 

Przygotowanie tego prostego drinka z syropem z agawy, który może być zamiennie stosowany z innymi słodzikami ograniczy się do dwóch etapów. W pierwszym składniki nie gazowane shakerujemy, drugim etapem będzie uzupełnienie szklanki z kośćmi lodu i składnikami shakerowanymi. Całość uzupełniamy odpowiednią ilością cydru jabłkowego. Aby całość była świeża i pięknie wyglądała wycinamy kawałek jabłka, dekorujemy nim górę koktajlu, oraz wkładamy do środka gałązkę rozmarynu. Delikatny smak wprawi nas w błogi stan relaksu.

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje