https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Rabarbarowy Tom Collins - najpopularniejszy drink z ginem.

Rabarbarowy Tom Collins - najpopularniejszy drink z ginem.

Połączenie ginu z sokiem z cytryny i syropem cukrowym w postaci drinka Tom Collins zna chyba każdy. Dzisiaj odkurzymy nieco karty historii i przygotujemy rabarbarową wariację tego popularnego koktajlu z ginem. Zaczynajmy! 

Rabarbarowy Tom Collins - najpopularniejszy drink z ginem.

 

Odświeżamy stare receptury.

 

Tym razem zabieram Was w podróż, gdzie przeniesiemy się do babcinego ogródka mojej młodości. Każdego lata kosząc trawnik, skrzętnie wykręcałem kosiarką, pomiędzy krzakiem z dużymi rozłożystymi liśćmi, przykrywajacymi czerwone łodygi. Już wtedy wiedziałem, że w nagrodę za pomoc przy trawie, dostanę moje ulubione niegdyś ciasto z kawałkami rabarbaru, który tak skrupulatnie omijałem kosiarką. 

Ten powrót do smaków z mojego dzieciństwa, które pojawiają się wytęsknione na moim podniebieniu razem z nadchodzącym latem, sprawiło, że postanowiłem przygotować drinka z jednym z moich ulubionych warzyw. Rabarbar jest warzywem? Aż sam się przed chwilą zdziwiłem pisząc ten tekst. Dla mnie zawsze pozostanie owocem! Jako bazę postanowiłem wykorzystać jeden z najpopularniejszych koktajli na gienie czyli Toma Collinsa. Gin wybrałem dlatego, że idealnie nadaję się do przygotowania wakacyjnych, orzeźwiających drinków i bardzo dobrze łączy się z rabarbarem. Jesteście gotowi? Zaczynajmy.

 

baczewski-gin-drink

drink-z-ginem

 

Przepis na drink z
ginem i rabarbarem na lato.

 

Tom Collins jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych drinków z ginem na świecie z dwóch względów. Jest banalnie prosty w przygotowaniu, a zarazem jest przepyszny. Do przygotowania naszego drinka z rabarbarem będziemy potrzebować ginu, cytrynę, dwie łodygi rabarbaru z których przygotujemy syrop rabarbarowy w 5 minut , lód oraz odrobinę wody gazowanej. 

 

 Składniki:  Sposób przygotwania: 
 50 ml ginu
 30 ml soku z cytryny
 15 ml syropu z rabarbaru
 lód
 woda gazowana
  Szklankę uzupełniamy lodem. Dodajemy gin, sok z cytryny i syrop rabarbarowy.
  Mieszamy łyżką przez 10 sekund.
  Dodajemy więcej lodu i uzupełniamy wodą gazowaną lub np. lemoniadą.
  Dekoracja kawałkiem łodygi rabarbaru.

 
Przepis na syrop z rabarbaru znajdziecie w dodatkowych materiałach pod tym artykułem.

drinki-z-rabarbarem

drink-z-rabarbarem

 

Smak nie do podrobienia.

 

Ci którzy nie lubią ginu będą kręcić nosem - "drink z ginem? To nie dla mnie!" Uwierzcie mi, że smak tego drinka jest na tyle rabarbarowo-cytrusowy, że ginu praktycznie nie czuć. I pomimo, że jestestem miłośnikiem koktajli na bazie ginu, to ten smak jest naprawdę oryginalny i niepowtarzalny. Lekka słodycz płynąca z syropu rabarbarowego, pomieszana z dużą dawką odświeżającej cytryny, a dopiero finisz sprawia, że czuć lekki posmak jałowcowego alkoholu. Oczywiście możecie zmieniać recepturę według własnych gustów dodając więcej lub mniej psozczególnych składników. Najważniejsze to aby podać go z dużą ilością lodu. Ma być przecież orzeźwiający! Nie prawda?

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27