Amaretto Sour – drink ze świątecznym charakterem

Tagi: whisky

Połączenie smacznego i słodkiego Amaretto z polską budżetową whisky Craft, którą dostałem do degustacji. Sprawdź przepis na smacznego świątecznego drinka z whisky i amaretto. 

Amaretto Sour – drink ze świątecznym charakterem

  Grudzień to czas, kiedy większość czasu poświęcamy na przygotowania do świąt. Świąteczne zakupy, wybór prezentów, i pełna kuchnia łakoci, która przepełniona jest skarbami, które możemy wykorzystać nie tylko w kontekście potraw Wigilijnych. Idę o zakład, że w większości Waszych domów znajdzie się buteleczka Amaretto, które zostanie użyte do świątecznego makowca. Chyba nikt się nie obrazi, jeśli użyjemy troszkę i przygotujemy naprawdę świetnego drinka, który swoim charakterem przygotuje nas na nadchodzące święta. 

 

drinki-z-whisky

 

  W moje ręce wpadła butelka whisky Craft, która na rynku zadebiutowała w mijającym już 2021 roku, i dziś zamierzam ją wykorzystać do mojego przepisu. Ciekawa, znakowana i numerowana butelka, idealnie sprawdzi się, jako świąteczny prezent, szczególnie, kiedy w rodzinie mamy kolekcjonera alkoholi, lub miłośnika whisky. Leżakowanie w dębowych beczkach pozwala dostrzec potencjał tego trunku w klasie blended whisky, która w naszym kraju cieszy się szczególną popularnością, zawdzięczając to przystępnej cenie 56 zł za 700 ml. Nieźle, co?Wracając do drinka..

  Połączenie migdałów, whisky, soku z cytryny i delikatne zbalansowanie syropem cukrowym, to świetna kompozycja na grudniowe wieczory, kiedy w rytmach Last Christmas przewijających się na listach przebojów, krzątamy się po kuchni przygotowując się do świąt.

 

whisky-craft-z-polski

 

Składnki:

30 ml whisky np. Craft Whisky

30 ml amaretto

20 ml soku z cytryny

10 ml syropu cukrowego

Białko jaja

Kilka kropli Angostury Bitters

 

whisky-drink-przepis

 

Sposób przygotowania:

Do shakera lub dużego słoika dodaj lód i resztę składników. Energicznie wstrząśnij i przelej do niskiej szklanki wypełnionej lodem. Smacznego!

 

Amaretto Sour to kompleksowy drink, który pomimo swojej mocy, swoim smakiem nie zrazi do siebie osób, które nie lubią smaku czystego i mocnego alkoholu. Migdałowy posmak w połączeniu z cytrusami i whisky pozwala cieszyć się naprawdę świetnym drinkiem w zaciszu swojej kuchni. Po raz kolejny uratowałem Wam święta, pokazując jak w prosty sposób przygotować smacznego drinka z whisky i amaretto.

Whisky Craft z Manufaktury AWW zamówić możecie na ich stronie internetowej: Manufaktura AWW 

 

Smacznego!

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje