https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Whisky sour z żurawiną - Bożonarodzeniowy drink - Koktajl.TV

Świąteczny whisky sour z żurawiną. Bożonarodzeniowy drink!

Tym razem mam coś dla miłośników koktajli na bazie whisky, a wszczególności tych którzy ukochali sobie prostotę i smak whisky sour. Mój autorski twist z sokiem z limonki i syropem żurawinowym, to nie tylko idealna opcja na święta czy Sylwestra. Zapraszam na przepis na zimowe whisky sour.

Świąteczny whisky sour z żurawiną. Bożonarodzeniowy drink!

 

Whisky Sour z żurwiną.
Bożonarodzeniowy drink.

 

Żurawina to jeden z tych owoców, które mi osobiście bardzo kojarzy się ze świętami. Jej nuta kwasowości oraz piękny czerwony kolor idealnie komponuje się w przeróżnych przepisach swiątecznych wykorzystywanych w kuchni. Postanowiłem nie być gorszy i już kilka dni temu z owoców żurawiny przygotowałem pyszny słodki syrop, który postanowiłem wykorzystać do koktajli. Obserwując statystyki bloga bardzo dużą rzeszę sympatyków ściąga do nas przepis na whisky sour. Dziś lekko zmodyfikujemy przepis na kalsyczne whisky sour  i stworzymy świąteczną wersję jednego z najpopularniejszych drinków z whisky.


Połączenie whisky z żurawiną to świetny pomysł na drinka nie tylko na święta. Zastępując klasyczny syrop cukrowy syropem z żurawiny dodajemy dodatkowych nut kwasowości wyczuwalnych w żurawinie. Ten koktajl naprawdę smakuje orzeźwiająco, z lekkim posmakwiem kwasowości, zbalansowany słodyczą syropu żurawinowego. Chcecie przekonać się jak go przygotować? Zaczynajmy!

 

 

Whisky sour z białkiem czy bez? 

I tutaj rodzi się odwieczne pytanie. Wielu z Was, którzy nie mieli jeszcze okazji sprawdzić połączenia alkoholu z białkiem jajka pomysł wydaje się surrealistyczny. Otóż nic bardziej mylnego. Sam jeszcze pamiętam, jak raczkując kilka lat temu po świecie koktajli, zetknąłem się po raz pierwszy z połączeniem whisky z białkiem. Moje kubki smakowe  same podsuwały mi kłębiący się przed spróbowaniem myśli - przecież to musi być obrzydliwe. Jakież moje było zaskoczenie, gdy whisky sour z wykorzystaniem białka okazał się jednym ze sztosowych koktajli, który do tej pory znajduje się w moim top 10 koktajli z whisky. 
Białko jaja nadaje koktajlowi aksamitności, dzięki czemu sama zawartość szklanki jest delikatna, wręcz rozpływająca się w ustach. Oprócz tego whisky sour przykrywa apetycznie wyglądająca cytrusowa pianka, z którą jako pierwszą stykają się nasze usta podczas picia "sałera". Jeżeli macie wybór z białkiem czy bez - nieśmiało podpowiadam - z białkiem!

 

whisky-sour-drink

whisky-sour-na-swieta

 

 

Przepis na whisky sour
nie tylko na święta i sylwestra.

 

 Składniki:  Sposób przygotowania: 
 40 ml whisky
 20 ml soku z limonki
 15 ml syropu żurawinowego 
 3 krople angostury bitters
 białko jaja kurzego
 Do shakera wypełnionego lodem dodaj wszystkie składniki i energicznie wstrząśnij.
 Przelej zawartość shakera do szkalnki wypełnionej lodem.
 Dekoracja suszoną limonką i kandyzowaną w cukrze żurawiną.
 Smacznego! 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Przepis na syrop z żurawiny znajdziecie pod spodem w dodatkowych materiałach.

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27