Aromatyzowanie drinków i szkła koktajlowego. Szczegóły mają znaczenie!

Odkąd założyłem tego bloga staram się Wam przekazywać swoją wiedzę, którą od kilku ładnych lat zdobywałem czy to za barem, czy podczas wertowania kolejnych stron książek i stron internetowych związanych z gastronomią. Od początku zwracałem Wam uwagę na to, że "szczegóły mają znaczenie". Tak mają! Dziś o tym, jak nadać smaczku dodatkowymi aromatami drinkom i koktajlom które przygotujecie. Aromatyzowanie drinków i koktajli owocami i ziołami!

Aromatyzowanie drinków i szkła koktajlowego. Szczegóły mają znaczenie!

 

Jak aromatyzować drinki
i nadawać im dodatkowe aromaty.

To, że świeżość i aromat mają znaczenie w pitych przez Nas koktajlach mają znaczenie, nie muszę chyba Was przekonywać. Czy wyobrażacie sobie pięknie wyglądającego drinka, który odstrasza nieświeżymi aromatami użytych ziół i owoców? No właśnie.
Oprócz walorów wizualnych podczas konsumpcji zwracamy szczególną uwagę na aromaty wydobywające się z potrawy. Tak samo jest z pitymi przez nas alkoholami. To one w pewnym stopniu decydują, jak w pierwszym momencie odbierzemy alkoholową miksturę, którą właśnie zamierzacie spożyć.

Dziś pokaże Wam w jaki sposób możemy dodać dodatkowych aromatów, które pozostaną na naszych dłoniach przez najbliższe godziny. Obecnie panująca moda na używanie świeżych produktów, naturalności wybieranych ziół i owoców idealnie wkomponowuje się w ten artykuł.

Skórki owoców cytrusowych zawierają ogromne ilości olejków eterycznych, które podczas ściśnięcia, uwalniają się w postaci "chmurki"  niczym z atomizera "spryskując" daną powierzchnię. Jeżeli piliście kiedykolwiek drinka Cosmopolitan - sprawdź przepis, to na pewno barman nad wierzchnią warstwą kieliszka przy pomocy zapalniczki i ognia aromatyzował Waszego drinka właśnie w ten sposób. Schylając głowę w kierunku kieliszka wpadacie wtedy w niezliczoną ilość cytrusowych aromatów, unoszących się nad koktajlem. Czyż nie brzmi swietnie? A więc do dzieła:
 

 AROMATYZOWANIE CYTRUSAMI  SPOSÓB WYKONANIA:
 - skórka cyrtyny
 - skórka limonki
 - skórka pomarańczy
 - skórka grejpfruta
 
Dobierz owoc cytrusowy, który najbardziej pasuje do charakteru Twojego koktajlu i go umyj.
Wytnij za pomocą obieraczki lub noża kilkucentymetrowy kawałek skórki cytrusa.
Wytnij biały miąższ z wewnętrznej strony skórki.
Przytrzymując zewnętrzną stronę skórki w kierunku szklanki, kieliszska ściśnij ją mocno palcami nad drinkiem.
Uwolnione olejki eteryczne osiadą na koktajlu i dodadzą dodatkowych aromatów.aromatyzowanie-drinkow-barman

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje