https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 B52 - przepis na warstwowy płonący shot - Koktajl.TV

B52 - płonący shot trzywarstwowy z Baileysem.

Nazwa tego płonącego shota nawiązuje do amerykańskiego bombowca B-52 nazywanego latającą fortecą. Zrzucane przez niego w Wietnamie bomby zapalające, przyczyniły się do podawania tego trzywarstwowego shota w postaci płonącej. Połączenie słodkiego likieru kawowego z likeirem śmietankowym i likierem pomarańczowym uczyniło z niego jeden z najbardziej popularnych deserowym i imprezowych shotów na świecie. Podany w formie płonącej przyciągnie wzrok niejednego gościa ze stolika obok. Z naszą pomocą przygotujesz go bez problemu w domu!

B52 - płonący shot trzywarstwowy z Baileysem.

 

B52 - przepis na popularny shot z likierem Baileys.

 

Bardzo prosty imprezowy shot, którego przygotowanie zajmie nam dłuższą chwilę, ze wzgledu na trzy różnokolowowe warstwy, któe musimy ostrożnie ułożyć w kieliszku. Jeżeli przynajmniej raz byłeś w shot barze, na pewno shot B-52 znasz przynajmniej ze słyszenia! Prosta, dzwięczna, wpadająca w ucho nazwa o jeszcze lepszej zawartości. Deserowy, bardzo słodki shot, na bazie likieru kawowego - ja użyłem Kahlua, likieru śmietankowego - np. Baileys Irish Cream i likieru pomarańczowego jak Cointreau. Do przygotowania przepisu na B52 potrzebujemy wysoki kieliszek i małą łyżeczkę od espresso, po której będziemy wlewać kolejne warstwy naszego różnokolorowego drinka. Polecam spróbować tego ze znajomymi podczas domówki! Przednia zabawa murowana! 
b52-shot-przepis

Jak zrobić przepis na shot B52.
 

 Składniki:   Sposób przygotowania:
 15 ml likieru kawowego (użyłem Kahlua)
 15 ml likieru śmietankowego (użyłem Baileys)
 10 likieru pomarańczowego  (użyłem Cointreau)
 Do kieliszka wlej likier kawowy.
 Delikatnie po ściance dodaj likier śmietankowy aby utworzyć dwie warstwy.
 Ostrożnie po łyżeczce dodaj likier pomarańczowy i podpal.
 Włóż szybko rurkę i wypij na raz.

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

 

Sprawdź też wideo przepis na popularne niebieskie Kamikaze shot. Hit domówki.

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27