https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Prosty drink z Cin&Cin Fresh Bitter Orange i Spritem - Koktajl.TV

Banalnie prosty drink z Cin&Cin Fresh: Bitter Orange i Spritem.

Tym razem przygotowałem dla Was banalnie prostego drinka z Cin&Cin Fresh Bitter Orange, o wytrawnym smaku gorzkich pomarańczy, w połączeniu z limonką i najpopularniejszą lemoniadą jaką jest Sprite. Szybki i prosty koktajl, który najlepiej smakuje latem.

Banalnie prosty drink z Cin&Cin Fresh: Bitter Orange i Spritem.

 

Cząstka Italii w jednym kieliszku.

Na moim blogu zapewnie zauważyliście że niejednokrotnie nawiązuję do Włoch, klimatu śródziemnomorskiego, czy po prostu alkoholi, których kolebką są Włochy jak np. Prosecco, Campari, Cynar.  Otóż jednym z moich marzeń jest odwiedzić ten kraj, sprawdzić jak smakuje włoskie Negroni czy Aperol Spritz, których receptury zrodziły się właśnie tam. Podobno im więcej o czymś myślisz i mówisz, tym wieksza szansa, że uda Ci się to przyciągnąć do siebie i urzeczywistnić marzenia. Dlatego zapraszam Was na kolejny przepis, w którego recepturze odnajdziemy odrobinę słonecznej Italii. 

Letnie drinki mają to do siebie że muszą być orzeźwiające i dosyć proste. I taki jest właśnie dzisiejszy przepis. Prosty, odświeżający i gaszący pragnienie. Podanie drinka z Cin&Cin Fresh Bitter Orange w kieliszku do wina sugeruje, że jest to propozycja raczej kobieca niż męska, i trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Łagodny posmak alkoholu Cin&Cin Fresh, idealnie zbalanasowany poprzez dodanie świeżej limonki oraz Sprite bezapelacyjnie wprawi Wasze twarze w delikatny uśmiech.

Przygotujcie kieliszki, limonki i Cin&Cin Fresh Bitter Orange w dużych ilościach, bo imprezę czas zacząć!

 

cincin_fresh_drink

 

Przepis na drink z Cin&Cin i Spritem.

 

 Składniki:  Sposób przygotowania:
 80 ml Cin&Cin Fresh Bitter Orange
 4 plastry limonki
 Sprite
 Do kieliszka wypełnionego lodem wlej Cin&Cin Fresh.
 Dodaj plastry limonki do środka. 
 Uzupełnij Spritem i zamieszaj.

 

Swoim lekko pomarańczowym kolorem oraz podaniem drinka z Cin&Cin Fresh w kieliszku do wina  może na pierwszy rzut przypominać klasyczny koktajl jakim jest Aperol Spritz. Dzisiejsza wariacja jest o wiele łagodniejsza, bardziej zbalansowana i mniej intensywna w smaku. Tutaj pierwsze skrzypce gra limonka, sprite, a lekko wyczuwalny smak gorzkich pomarańczy na bazie których sporządzono Bitter Orange stanowi tutaj tylko dodatek. 

Eksperymentujcie z dodatkami, zamieniając limonki na cytryny, pomarańcze czy grejpfruty, Srite-a na Schwepps-a, czy domową lemoniadę lub po prostu wzmacniając drinka odrobiną mocniejszego alkoholu np. wódka i gin. O Waszych pomysłach napiszcie koniecznie w komentarzach poniżej i razem zmieniajmy kulturę picia alkoholu.

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27