Bison Grass Fizz - drink z cydrem miodowym i żubrówką

Bison Grass Fizz to idealny drink na majówkę czy inną imprezę w ogrodzie! Niezwykle orzeźwiający, musujący, zbalansowany. Połączenie żubrówki i świeżego soku z antonówki zna chyba każdy pod postacią tkz. "Szarlotki", a dopełnienie całości Cydrem Lubelskim miodowym idealnie podkreśli charakter naszego drinka i sprawi, że zechcecie więcej! Lekko słodki, gaszący pragnienie o wiosennym kolorze trawy cytrynowej koktajl to najlepsze rozwiązanie na dopełnienie rodzinnego grila w ogródku! Naturalne składniki idealnie wkomponują się w klimat imprezy w plenerze!

Bison Grass Fizz - drink z cydrem miodowym i żubrówką

 

Żubrówka z cydrem drink.

Czy jakiś alkohol bardziej kojarzy się z Polską niż klasyczna już żubrówka z pędem turówki wonnej ( Hierochloe odorata ) - rodzaju trawy zwanej potocznie żubrówką. Od kilku lat mamy także wyraźny wzrost produkcji i zainteresowania polskim cydrem, przez co nasz drink z cydrem i żubrówką jeszcze bardziej bedzie nawiązywał do kraju nad Wisłą. 

drink-z-zubrowka-i-cydrem

Wyraźny smak żubrówki w klasycznym połączeniu z sokiem  z antonówki, z dodatkiem syropu cukrowego, soku z cytryny, a wszystko dopełnione miodowym cydrem! Podany z dużą ilością lodu naprawdę gasi pragnienie i idealnie komponuje się na majówkowe i wakacyjne wypady ze znajomymi. Bison Grass Fizz to bardzo prosty w przygotowaniu drink! Udekorowany twistem ze skórki cytryny i dużą ilością mięty dodatkowo wzmocni i tak mocne już aromaty ukryte w środku. Jest to drink i dla kobiet i dla mężczyzn. Jeżeli chcecie wzmocnić lub osłabić jego moc wystarczy zmodyfikować ilość dodanej żubrówki! Smacznego!

drink-z-cydrem

 

Przepis na drink z żubrówką i cydrem. 

 

Składniki: Sposób przygotowania:
 40 ml żubrówki
 20 ml soku z cytryny
 10 ml syropu cukrowego  - kliknij przepis
 30 ml soku z antonówki
 Cydr Lubelski Miodowy
Do szakera wypełnionego lodem dodaj cztery pierwsze składniki i energicznie wstrząśnij.
Przelej do szklanki wypełnionej lodem i uzupełnij Cydrem Lubelskim Miodowym.
Dekoracja gałązką mięty i skórką z cytryny.

 

 

Wideo przepis na drink z żubrówką - Szarlotka drink.

 

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje