Żubrówka Sour - jak zrobić drinka z żubrówki z trawą i białka.

Żubrówka z trawą to alkohol, na bazie którego możemy przygotować naprawdę smaczne i zaskakujące koktajle. Dzisiaj w wersji sour zaproponuję Wam wariację na klasycznym drinku Wódka Sour, który lekko zmodyfikujemy. Uwierzcie mi, że pokochacie to połączenie. Zapraszam na przepis.

Żubrówka Sour - jak zrobić drinka z żubrówki z trawą i białka.

 

Rześki smak Podlasia.

Od zawsze zastanawiał mnie fenomen tego alkoholu. Chociaż nie przepadałem nigdy za piciem żubrówki w czystej psotaci, to jej unikalny smak i charakter pozwala na puszczenie wodzy wyobraźni i wyczarowanie naprawdę ciekawych połączeń smakowych w drinkach przy jej uzyciu. I wcale nie mówię o najpopularniejszym drinku z żubrówką z trawą, czyli Szarlotce (sprawdź przepis). Dzisiaj chciałbym zabrać Was w nieco bardziej dystyngowane smakowo rejony Waszego podniebienia. Żubrówka Sour, którą wspólnie przygotujemy do drink idealny, zbalansowany, orzeźwiający a zarazem odpowednio mocny. Zapraszam więc Was do wspólnego miksowania. Zaczynajmy, bo już nie mogę się doczekać..

 

drink-z-bialkiem

 


O białku w drinkach słów kilka.

Teraz opowiem Wam słów kilka o białku jajka. Jeżeli nie mieliście przyjemności nigdy wcześniej spróbować drinka z użyciem białka, dajcie mi się namówić na ten pierwszy raz. Wcale nie pochopne byłoby stwierdzenie, że ani Whisky Sour, ani Wódka Sour nie byłyby tak popularne gdby nie dodatek białka. Jakie zadanie ma bialko jaja w drinku? Dodaje przede wszystkim aksamitnej, lekkiej struktury naszej miksturze, oraz na wierzchniej warstwie drinka osadza się apetyczna, cytrusowa pianka, która wybornie wyglada, a jeszcze lepiej smakuje. Zaryzykujecie? Uwierzcie, że warto! 

drinki-z-jajkiem

 

Przepis na drink z wódką żubrówką Bison Grass.

 

 Składniki:   Sposób przygotowania: 
 45 ml żubrówki z trawą 
 20 ml soku z cytryny
 20 ml soku jabłkowego tłoczonego
 15 ml syropu miodowego
 białko jaja 
 Do shakera wlej wszystkie składniki i energicznie wstrząśnij. 
 Dodaj lód i wstrząsaj przez 15 sekund.
 Przelej całość do szkalnki wypełnionej lodem. 
 Dekoracja suszonym jabłkiem i szczyptą cynamonu.

 

 

Przepis na syrop miodowy. 

Syrop miodowy zrobimy w stosunku 1:1 wody i miodu. Do rondelka dodajemy 100 ml miodu i 100 ml wody. Na wolnym ogniu mieszamy aż do rozpuszczenia. Odstawiamy do ostygniecią i syrop miodowy jest gotowy do użycia.
 

zubrowka-drinki

sour-drink-przepis


Żubrówka Sour to koktajl, który przypadnie do gustu wszystkim. Idealnie zbalanowane połączenie pomiędzy mocą wódki z trawą z turówki wonnej, a orzeźwiającym połączeniem tłoczonego soku jabłkowego i soku z cytryny. Białko spełnia tutaj rolę napowietrzacza, który dodaje naszemu drinkowi idealnej, aksamitnej struktury. Jeżeli nie miałeś pomysłu z czym pić i jak łączyć żubrówkę, to Żubrówka Sour jest idealnym rozwiązaniem. 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje