https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Brandy Fashioned - męski drink z Pliską X.O - Koktajl.TV

Brandy Fashioned - męski drink z Pliską X.O

Brandy Oldfashioned to jeden z tych drinków który musi przynajmniej raz w życiu spróbować prawdziwy mężczyzna. Sprawdź połączenie brandy, syropu cukrowego i bittersa, i odkryj świat koktajli na nowo. 

Brandy Fashioned - męski drink z Pliską X.O

Brandy Fashioned to drink, który swoją prostotą podbije Wasze serca. Szczególnie męskie. Połączenie trzech prostych składników takich jak brandy, syrop cukrowy i gorzki ziołowy bitter, sprawi, że męskie spotkanie nabierze nowego wymiaru.

Brandy Old Fashioned to drink nawiązujący do najpopularniejszego drinka na świecie jakim jest Old Fashioned. Tym razem whisky zamieniłem na łągodną, z nutą owocowości Brandy jaką jest Pliska X.O. I ten prosty ruch okazał się strzałem w dziesiątkę. 

 

brandy old fashioned/drinki-z-brandy

 

Przepis na Brandy Old Fashioned z Pliską X.O

 Składniki:  Sposób przygotowania:
 50 ml brandy
 10 ml wyropu cukrowego
 3 krople bittersa np. angostury bitters
 Do szklanki wypełnionej lodem dodaj wszystkie składniki.
 Mieszaj łyżką przez 15  sekund.
 Do dekoracji użyj skórki z pomarańczy.

 


Jeżeli lubisz mocne drinki to ten przepis jest właśnie dla Ciebie. Lekki, owocowy smak brandy w połączeniu z ziołowym bittersem i słodzikiem jakim tym razem będzie syrop cukrowy okaże się najlepszym pomysłem na uczczenie spotkania w męskim gronie. A jeśli Twoi znajomi gustują w koktajlach z duszą, to za wczasu lepiej przygotuj większe ilości syropu cukrowego! 

Przepis na syrop cukrowy:

Do rondelka dodaj 100 gram cukru i 200 ml wody. Całość podgrzewaj na wolnym ogniu mieszając aż do rozpuszczenia się cukru. Odstaw do ostygnięcia. Taki syrop cukrowy szczelnie zamknięty można przechowywać w lodówce nawet dwa tygodnie. 

 

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27