Cafe Romano - kremowy drink z Sambuca i likierem kawowym

Sprawdź smak nowego przepisu na drinka z Sambucą, który wprowadzi Cię na inny poziom smaku! Deserowy drink z anyżowym alkoholem i likierem kawowym przyprawi Cię o dobry nastrój nie tylko podczas relaksacyjnego weekendu!

Cafe Romano - kremowy drink z Sambuca i likierem kawowym

Nowa era koktajli! 

 

Idę o zakład, że większości z Was koktajle kojarzą się z sokami i świeżymi owocami? Myślę że mógłbym na to postawić niezłą sumkę,  ale coraz częściej do naszego kraju trafiają zagraniczne smaczki, w postaci przeróżnych przepisów, które na pierwszy rzut oka wydają się być "pomyłką", a naprawdę okazują się świetnymi nowościami. Używanie pikantnych smaków do drinków z whisky, bądź infuzowanie alkoholi, daje do zrozumienia, że era klasycznych koktajli powoli przemija. Ale nie smućmy się, ponieważ postęp jest nieunikniony. A dzisiejszy przepis na drinka, będzie poświęcony właśnie w mojej ocenie, takiej nowince. Przed państwem Cafe Romano. Połączenie sambuca, likieru kawowego oraz śmietanki. Brzmi prosto, wygląda świetnie i smakuje …. A może sami ocenicie? Zachęcam do spróbowania przygotowania samemu tego prostego koktajlu z sambucą, i podzielenia się opinią.

 

drinki-z-sambuca

 

 

Składniki do drinka.

 

15 ml sambuca np. Sambuca Antica

30 ml likieru kawowego

30 ml śmietanki

 

 

sambuca-antica

 

 

Przepis na drink.

 

Przygotowanie drinka z sambucą będzie jak zwykle bajecznie proste, ponieważ będzie to drink, który przygotujemy w shakerze, a podamy w koktajlówce, którą odpowiednio wcześniej schłodzimy. W przypadku koktajli z kawą, bądź jej pochodnymi i śmietanką, jedyną słuszną ozdobą mogą być ziarenka kawy. Powinny one z łatwością utrzymać się na powierzchni, ponieważ połączenie likieru kawowego oraz śmietanki, które będą razem shakerowane, utworzą pianę na powierzchni koktajlu co zdecydowanie ułatwia ozdobienie go. Przy okazji tworzy fajną strukturę przy pierwszym łyku naszego koktajlu. a założę się, że nie będziecie długo zwlekać z wykonaniem tej czynności. Koktajl jest dość specyficznym połączeniem, ale mam nadzieję, że przepis was nie odstraszy, a jedynie zachęci do spróbowania tej receptury. A więc, shakery w dłoń ! Do shakera wypełnionego lodem dodaj wszystkie składniki i energicznie wstrząśnij. Przelej całość do koktajlówki i ciesz się smakiej nowego przepisy z Sambucą od ekipy Koktajl.TV! 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje