https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 coffee-old-fashioned-kawowy-drink-z-whisky - Koktajl.TV

Coffee Old Fashioned - kawowy drink z whisky.

O klasycznym Old Fashioned można pisać wiele. Przede wszystkim prostota wykonania i połączenia smaków sprawiła, że jest to najpopularniejszy drink z whisky na świecie. A gdyby do whisky dodać jedno małe espresso i stworzyć pyszną, pobudzającą wariację o nazwie Coffee Old Fashioned? 

Coffee Old Fashioned - kawowy drink z whisky.

 

Drink z whisky i kawą.

Jeżeli sytematycznie tutaj zaglądacie, jestem pewien, że trafiliście na poprzednie wariacje jakie przygotowywałem na klasycznym koktajlu Old Fashioned. W klasycznej wersji tego prostego drinka z whiskey, dodajemy syrop cukrowy i angosturę bitters, czyli gorzkie krople ziołowe na bazie wódki. 
Whisky i kawa to jedne z moich ulubionych napojów, których prawie nigdy nie odmawiam. Dzień bez kawy, to dzień stracony. Szczególnie, kiedy mam możliwość napicia się idealnie zaparzonego espresso, ze świeżo palonych ziaren kawy. Kawa jest wtedy najbardziej aromatyczna, a jej zapach unosi się w całym pomieszczeniu. Whisky to alkohol, którym zainteresowałem się dość dawno, ale prawdziwe jej oblicze zacząłem odkrywać dzięki mojej przyjaciółce Sylwii, która prowadzi bloga Kobieta w kranie whisky. Pomimo, że sam niezbyt często raczę się szklaneczką whisky, to są takie połączenie koktajlowe, które tak wpływają na wyobraźnię i zmysł smaku, że już z góry wiesz, że ten koktajl, będzie wspaniały. Nie inaczej było w przypadku Coffee Old Fashioned. Kawa, dobre whisky i odrobina syropu cukrowego, dla zbalansowania smaku? Czyż to nie brzmi wyśmieniecie? 

 


Pobudzające połączenie z Chivas Extra.

Jeżeli zwracacie uwagę na szczegóły to na chwilę się zatrzymajmy. Dobór odpowiedniej "owocowej" kawy i whisky o słodkich i pikantnych walorach smakowych sprawią, że Wasz drink w postaci Coffee Old Fashioned będzie naprawdę wyjatkowe. Dlatego do swojego przepisu wybrałem szkockiego blenda Chivas Extra. Ale nie martwcie się! Jeżeli nie posiadacie tego blenda, możecie użyć Waszej ulubionej whisky. Bardzo fajnie z kawą i syropem połączą się łagodniejsze amerykańskie bourbony. 

Jeden z ważniejszych elementów, to aby przed przelaniem kawy na lód doprowadzić ją do pokojowej temperatury. Wlanie goracej kawy do szklanicy sprawi, że nasz koktajl zbyt mocno się rozwodni, a przecież zwracamy uwagę na szczegóły! Dokładny przepis na drinka znajdziecie pod spodem. 

 

drink-z-whisky-chivas

drinki-z-whisky

kawowe-drinki-z-whisky

whisky-drink-przepis

 

Przepis na kawowego drinka z whisky.

 

 Składniki:   Sposób przygotowania:
40 ml whisky (użyłem Chivas Extra)
30 ml schłodzonej kawy lub 1 espresso
15 ml syropu cukrowego
opcjonalnie 2 krople angostury bitters
 Do szklanicy barmańskiej lub słoika wypełnionego lodem dodaj wszystkie składniki.
 Mieszaj łyżką przez około 25 sekund.
 Przelej do szklanki wypełnionej lodem.
 Smacznego! 


Przepis na syrop cukrowy.

Do rondelka dodaj 100 ml wody i 200 gram cukru. Całość podgrzewaj na małym ogniu mieszając aż do rozpuszczenia. Przechowuj w szczelnie zamkniętej butelce w lodówce przez okrez do 3 tygodni.

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27