Jak poprawnie wymawiać nazwy whisky single malt.

Zagraniczne nazwy nieraz podczas wymowy sprawiają nam wiele problemów. Szczególnie trudną wymowę zawierają zakorzenione w jezyku galickim nazwy destylarnii szkockiej whisky. Dzisiaj zapraszam Was na przygotowany przez nas materiał z czytanymi nazwami whisky, który może okazać się zbawienny dla wszystkich miłośników "wody życia".

Jak poprawnie wymawiać nazwy whisky single malt.

 

Wymowa whisky single malt.

Podczas mojego pobytu w Szkocji uświadomiłem sobie jakie zaległości mam w wiedzy o whisky. Przede wszystkim chodziło głównie o wymowę nazw whisky single malt, których nazwy zakorzenione są w języku galickim. Napotykając pierwszy raz na swojej drodze daną nazwę single malta, starałem się za wszelką cenę wymawiać ją używając swojej wiedzy z jezyka angielskiego. Jak się później okazało nic bardziej mylnego. Postanowiłem poprosić osobę, która się na tym zna, i przygotowaliśmy wspólnie dla Was cały odcinek z poprawną wymową wszystkich działajacych obecnie destylarnii w Szkocji. 

 

Czyta sir Alex Hill oraz Kobieta w krainie whisky.

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje