Cuba Libre po Polsku! Klasyczny kubański drink z wódką o smaku żurawiny.

Lubisz łączyć coca colę z alkoholem? Sprawdź jak smakuje połączenie wódki żurawinowej z colą, w prostym drinku nawiązaującym do klasycznego Cuba Libre! 

Cuba Libre po Polsku! Klasyczny kubański drink z wódką o smaku żurawiny.

 

Jesień to okres, który kojarzy mi się przede wszystkim z pierwszymi przemarznięciami i przeziębieniami. Sam wiem, że wyjście z psem w deszczu na spacer, może skończyć się lekkim przeziębieniem, dlatego warto jest pomyśleć z wyprzedzeniem i zapobiegać zachorowaniu, niż je leczyć. Kiedy pierwsze temperatury spadają do niskiego poziomu, warto w swojej kuchennej szafce umieścić cytrusy i smakowy alkohol, który szybko rozgrzeje nasze przemoczone i zmarznięte ciało. Tym razem przygotuję dla Was bardzo prostego drinka, jako wariację klasycznego Cuba Libre, gdzie jasny rum zastąpię iście jesiennym alkoholem, czyli wódką o smaku żurawiny. Jeżeli nigdy wcześniej nie mieliście pomysłu na smacznego drinka z wódką żurawinową, to dziś przychodzę Wam z pomocą!

 

 

Składniki:

40 ml wódki żurawinowej np. Stumbras

10 ml soku z limonki

Coca cola

 

 

Sposób przygotowania:

 

Do wysokiej szklanki dodaj lód, wódkę żurawinową i sok z limonki. Uzupełnij coca colą i zamieszaj! Voila!

 

 

Polska wersja drinka Cuba Libre to naprawdę świetny pomysł na rozgrzanie naszego ciała po długim spacerze w jesiennej aurze. Smak wódki żurawinowej w połączeniu z coca cola, przypadł mi do gustu już po pierwszym łyku. O ile na początku byłem lekko sceptyczny w stosunku do tego połączenia, to już wiem, że smak wódki żurawinowej i coca cola to strzał w dziesiątkę. A jeśli nadal myślami podążacie za słoneczną Kubańską aurą, to polecam Wam klasycznego drinka Cuba Libre ze świetnym rumem Angostura, na który przepis znajdziecie tutaj! Smacznego!

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje