https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Moscow Mule Drink - PRZEPIS I HISTORIA - Koktajl.TV

Moscow Mule - mocny drink z wódką i piwem imbirowym.

Chociaż, ten koktajl powstał w Ameryce, to jego nazwa nawiazuje do stolicy Rosji - Moskwy, ponieważ w tamtym czasie Rosjan kojarzno przede wszystkim z wódką, której duża zawartość znajduje się w przepise na Moskiewskiego Muła. Połączenie wódki, orzeźwiającego chrakteru soku z limonki i uzupełnienie piwem imbirowm pozwala nam uzykać orzeźwiającego drinka, z którego mocą należy uważać : 

Moscow Mule - mocny drink z wódką i piwem imbirowym.

Moscow Mule. Historia i przepis mocnego drinka z wódką.

Moscow Mule jest niewątpliwie jednym z najbardziej znanych koktajli klasycznych na bazie wódki, a zaskakujące połączenie składników pozwoliło stworzyć z niego legendę w 1940 roku. Przed rozpowszechniem drinka, wódka była stosunkowo mało znanym alkoholem poza Rosją, w szczególności ze względu na jej moc. 


Historia na temat powstania Moscow Mule krąży już od pokoleń, i przekazuje nam, że pewnego dnia John Martin, jeden z współzałożycieli restauracji Cock ' n ' Bull, związany z wódką Smirnoff, wraz z managerem Jack'iem Morganem usilnie starali się sprzedać zmagazynowaną nadwyżkę piwa imbirowego domowej produkcji, które wytwarzał Jack. Obaj mając w słoich głowach doświadczenie zarówno z wódką jak i piwem imbirowym, wpadli na pomysł połączenie obu składników w przygotowaniu drinka. Prostym a zarazem idealnym dodatkiem, który w połączniu obu smaków miał stanowić o jego  charakterze miała być limonka.

Z potrzeby podniesienia sprzedaży wódki i piwa imbirowego powstał drink, który swoją nazwę Moscow - zawdzięcza wódce, która w tamtych latach była kojarzona głównie z Rosją, a uderzenie orzeźwiającego piwa imbirowego podczas degustacji uchonorowano drugim członem nazwy czyli Mule, czyli kopnięciem muła. 

 

 

                                                                                                                                                        moscow-mule-historia

 

Popularność drinka Moskiewski Muł.


Po powrocie z drugiej wojny światowej w 1947 roku, Martin okrążał całe Stany Zjednoczone próbując spopularyzować drinka Moskiewski Muł. Miał mu w tym pomóc wynalazek tamtejszych czasów - aparat Polaroid, który wywoływał zdjecie na miejscu. W każdym odwiedzonym przez siebie barze Martin robił  dwie fotografie barmanowi, który w jednym ręku miał trzymać wódkę Smirnoff, a w drugim drink Moskiewskiego Muła. Jedno zdjęcie zostawało w odwiedzonym lokalu, podczas gdy z drugim udawał się do konkurencyjnego baru, aby sprowokować wprowadzenie nowego koktajlu do karty. Był to marketingowy strzał w dziesiątkę, przez co koktajl w  bardzo szybkim tempie stał się popularny w całych Stanach Zjednoczonych.

Do popularyzacji picia Moscow Mule  zatrudniono kilka gwiazd filmowych, w tym Woody Allena, który także w znacznej mierze pomógł spopularyzować miksturę.

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

 

Przepis na drink Moscow Mule.

 

Składniki Sposób przygotowania
60 ml wódki
20 ml soku z limonki
piwo imbirowe
Do szklanki lub metalowego kubka wlej wódkę i sok z limonki.
Całość zasyp kruszonym lodem i zamieszaj. 
Uzupełnij piwem imbirowym. Dekoracja z cząstki limonki.

 

Wideo przepis - Moskiewski Muł.

 

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27