Kandyzowana żurawina - przepis na słodką przekąskę.

 Kandyzowana żurawina to nic innego jak ugotowane owoce żurawiny posypane cukrem i wysuszone. Idealna słodko-kwaśna przekąska przed telewizor czy zagryzka do wódki. Zapraszam. 

Kandyzowana żurawina - przepis na słodką przekąskę.

 

Smaczna i zdrowa przekąska 
z owoców żurawiny.

 

Gdy ostatnio przygotowałem dla Was syrop z żurawiny postanowiłem wykorzystać pozostałe z syropu owoce do przygotowania słodkiej przekąski. Co prawda była jeszcze opcja konfitury, ale skoro jesteśmy już w pełni sezonu zimowego to słodka przekąska do przegryzania przed telewizorem czy do książki okazała się lepszą opcją. 

Owoce żurawiny wykorzystałem w pierwszej kolejności do przygotowania syropu żurawinowego, idealnie nadajacego się do herbaty czy koktajli. Kiedy odcedziłem syrop i przelałem go do butelki pozostałe owoce wrzuciłem do dużego głębiokiego talerza i obsypałem cukrem. Następnie wystarczy odczekać kilka godzin aż owoce wyschną a cukier stwardnieje i poprzez sitko oddzielić nadmiar cukru lekko podrzucając żurawiną do góry.


Kandyzowana żurawina to bardzo dobra słodko-kwaśna przekąska, która idealnie zastąpi Wam chipsy przed telewizorem. Dość specyficzny cierpki posmak w połączeniu z cukrem możemy także wykorzystać jako zakąska do wódki zamiast ogórków. Na pewno zaskoczycie swoich znajomych nową metodą zagryzania wódki. Zapraszam na przepis:


zurawina kandyzowana przepis koktajl.tv


kandyzowana-zurawina

 

Przepis na kanzyzowaną żurawinę.

 

 Składniki:   Sposób przygotowania: 
 300 gram ugotowanej żurawiny
 200 gram cukru
 Odcedzamy owoce żurawiny z syropu.
 Wrzucamy do głębokiej miski i posypujemy cukrem.
 Całość odstawiamy na kilka godzin.
 Przy pomocy sitka podrzucając owocami pozbywamy się nadmiaru cukru.
 Chowamy do słoiczka i czekamy na odpowiedni moment. Smacznego! 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje