Drink z ginem i syropem z kwiatu bzu - Totalny sztoos!

Próbowliście kiedyś syropu z kwiatu czarnego bzu? Jeśli nie to dzisiejszy przepis na drink z ginem i syropem z kwiatu bzu to idealna okazja, aby sprawdzić jak i do czego wykorzystać aromatyczny kawiat czarnego bzu, który właśnie rozkwita.

Drink z ginem i syropem z kwiatu bzu - Totalny sztoos!

Korzystajcie z darów natury! 

 

Ci z Was którzy śledzą mojego bloga od początku jego powtsania wiedzą, że zawsze powtarzam iż uwielbiam wykorzystywać naturalne produkty, które znajdują się w mojej okolicy. Wielu też pewnie nie wie, że na przełomie maja i czerwca, kwinie czarny bez. Wszystkie pobocza dróg i skraje lasów pełne są od kilkumetrowych krzaków kwitnacych w białym , intensywnym kolorze. Za kilka miesięcy te kwiaty zamienią sie w ciemne kulki czarnego bzu, tak chętnie wykorzystywanego do produkcji syropów leczniczych. Ale czy wiecie, że z kwiatów czarnego bzu też można zrobić smaczny i aromatyczny syrop? Można go nawet wykorzystać do mega orzeźwiającego drinka z ginem i cytryną, który ugasi pragnienie w letni dzień. 

 

Przepis na syrop z bzu znajdzicie tutaj. 

 

kwiat-bzu-drink

 

Składniki potrzebne do drinka:

 

40 ml ginu 

20 ml soku z limonki lub cytryny

15 ml syropu z kwiatu bzu

kilka kropli angostury bitters lub kropli żałądkowych

lemoniada 

 

portobello-gin-drink

 

Sposób przygotowania:

 

Do shakera wlej gin, sok z limonki, syrop z kwiatu bzu i dodaj lód. Enerhicznie wstrząśnij. Przelej całość do szklanki wypełnionej kruszonym lodem. Uzupełnij lemoniadą i dodaj kilka kropli angostury bitters. Smacznego! 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje