Łowca snów - drink z hubertowka i ciemnym rumem.

Sprawdź przepis na drinka z ciemnym rumem i Hubertówką. Leśny smak sprawi, że powrócą Twoje największe koszmary.. Mocny drink na rozpoczęcie imprezy! 

Łowca snów - drink z hubertowka i ciemnym rumem.

Drink z leśnym dodatkiem! 

 

Dzisiaj przedstawimy Wam prosty przepis na drink z ciemnym rumem, który każdy jest w stanie przygotować w maksymalnie 30 sekund. Brzmi abstrakcyjnie? Nie powinno, ponieważ przygotowanie drinka z rumem będzie polegało jedynie na schłodzeniu szkła i użyciu shakera.

Jeśli nie dysponujemy odpowiednią ilością lodu z powodzeniem szkło możemy schłodzić wstawiając je do zamrażarki na godzinę przed użyciem. Jest to zabieg który oszczędzi nam nieco lodu, ale również przyspieszy proces tworzenia naszego drinka.

 

rum-angostura-przepis

 

Głównym składnikiem naszego przepisu będzie ciemny rum,  który na upały idealnie sprawdzi się jako baza do drinków, gdyż jego tropikalne pochodzenie, oraz temperatury panujące na dworze, idealnie będą się zgrywały w najbliższych dniach.

Kolejnym w hierarchii składnikiem jeśli mogę użyć takiego stwierdzenia powinna zostać wymieniona nalewka Hubertówka, która ma bardzo delikatny posmak owoców leśnych, głównie żurawiny i poziomek, przez co nada świeżości naszemu drinkowi, oraz wpłynie na dodatkową moc drinka. Szukasz pomysłu na drinka z Hubertówką? Właśnie go dla Ciebie tworzymy! 

 

drink-w-kieliszku

 

 

Ostatnią częścią naszego przepisu na drinka z ciemnym rumem będzie stanowił świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy, który dopełni swoim smakiem całość, oraz połączy żurawinowy aromat z karaibskim alkoholem, przez co fuzja smaków zapadnie w pamięć na długo.

 

drink-z-hubertowka

 

Składniki potrzebne do drinka. 

 

- 30 ml Ciemny rum

- 30 ml Świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy

- 10 ml Hubertówka

 

 

drinki-z-rumem-angostura-7

 

mocny-drink-z-rumem

 

Przepis na drinka z Hubertówką i rumem.

 

Samo wykonanie jak już wcześniej wspomniałem będzie bajecznie proste, ponieważ gdy mamy schłodzone szkło, uzupełniamy shaker lodem, wlewamy tam składniki w odpowiednich proporcjach, następnie energicznie wstrząsamy i przelewamy do wcześniej schłodzonego kieliszka koktajlowego. Skórką z pomarańczy dekorujemy całość i gotowe.

Napisałbym coś jeszcze, ale po pierwszych testach smak bardzo mi zapadł w pamięć i musze powtórzyć to co Wam przed chwilą przygotowałem, na szczęście 30 sekund to nie wiele w zamian za cos tak pysznego.

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje