https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Drink z prosecco i owocami granata - Przepis nie tylko na Sylwestra - Koktajl.Tv - Blog z przepisami na drinki.

Drink z prosecco i owocami granata! Przepis nie tylko na Sylwestra!

Jednym z najprostszych połączeń wina musujacego, szampana czy prosecco jest dodanie świeżych owoców granatu, które swobodnie będą unosić się na tafli musującego wina. Nie dość, że wygląda zachwycająco, to przegryzanie granatu pomiędzy kolejnymi łykami prosecco sprawi, że zakochacie się w tym koktajlu! Zapraszam na przepis.

Drink z prosecco i owocami granata! Przepis nie  tylko na Sylwestra!

 

 

Prosecco z owocem granatu.
Prosty drink nie tylko na Sylwestrową noc.

 

Jako że zbliża się okres Świąteczny a przede wszystkim Sylwester wpadłem na pomysł aby uraczyć podniebiania wszystkich tych, którzy odwiedzają nasz portal Koktajl.TV w psozukiwaniu pysznych koktjali na bazie szampana, prosecco czy win musujących. To jak popularność prosecco rosła w ostatnich latach wiedzą tylko producenc, i miłośnicy tego musującego wytrawnego alkoholu, którzy przy byle nadarzającej się okazji sięgali po butelkę wypełnioną niezliczoną ilością musujących bąbelków. 

Ostatnio pisałem na blogu o tym jak obrać owoc granatu, a że jestem miłośnikiem NO WASTE POLICY - czyli nie wyrzucania produktów, które  możemy jeszcze wykorzystać w kuchni, to z wydłubanych ziarenek granatu zrobiłem syrop z owoców granatu. I na bazie tego syropu, pestek z owocu granata i musującego wina Cin CIn Secco Azzurro przygotujemy pyszny, orzeźwiajacy koktajl, którym nie tylko idealnie będzie uczcić sylwestra, ale także inne okazje! 

Cin Cin Secco Azzurro to wytwarzane na bazie win z regionu Venetto musujące wino (Spumante), o wyczuwalnej delikatnej słodyczy. Idealną temperaturą podania jest 6-8 stopni w wysokim kieliszku do szampana. Butelka we Włoskim kolorze Azzurro z plastikowym korkiem, który ułatwia zamknięcie w przypadku niewykorzystania całości.

A więc jak obraliśmy już owoc granatu i dzięki mojemu sposobowi, nie ubrudziliście połowy kuchni zewsząd  tryskajacym czerwonym sokiem przygotowujemy syrop z owoców granatu - czyli popularną grenadinę. Owoce z drugiej połowy granata zostawmy do użycia do środka koktajlu. Do zmrożonego wcześniej w zamrażarce kieliszka do szampana - zmrażamy ponieważ nie używamy lodu i chcemy aby drink zachował jak najdłużej odpowiednią temperaturę, dodajemy łużkę owoców granatu i 15 ml syropu z granatu.  Następnie delikatnie przechylając kieliszek pod katem wlewamy wino musujące powoli po ściance kieliszka aby utworzyć dwie warstwy.

Podanie wina musujące w formie takiego drinka na pewno zachwyci Waszych gości! Podczas spożycia najpierw natrafimy na wytrawny smak wina musującego deliketnie zagryzając go pływajacymi na wierzchu pestkami granata, by na końcu poczuć słodycz syropu. Idealny kobiecy drink z prosecco nie tylko na Sylwestra!

 

drink-z-prosecco

cin&cin-secco-drink

drink-z-prosecco-i-granatem

  

Przepis na drink z prosecco i pestkami granatu.

 

 Składniki:

 Wino musujące / Szampan
 15 ml syropu z owocu granatu
 łyżka pestek granata

 

 Sposób przygotowania:

 Do kieliszka do szampana wrzuć łyżkę owoców granata.
 Wlej 15 ml syropu z granatu.
 Przechylając delikatnie kieliszek pod ukosem wlej powoli wino musujące po sciance kieliszka.
 Na zdrowie! 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27