https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Przepis na domowy syrop z granatu - grenadina - Koktajl.TV

Przepis na domowy syrop z granatu - grenadina.

Któż z Was nie słyszał, ba zaryzkuję nawet, że kto z Was nie próbował syropu z owoców granatu czyli tzw. grenadiny? Dzisiaj zaprezentuję Wam przepis na syrop z granatu domowej roboty, bez użycia chemii i sporo tańszy niż sklepowe produkty. Zapraszamy!

Przepis na domowy syrop z granatu - grenadina.

 

Domowa grenadina. Syrop z owocu granatu.

 

Syrop z granatu to jeden ze składników jakże popularnego klasycznego drinka Tequila Sunrise (kliknij przepis). Oprócz tego, że przygotowany syrop możemy uzyć do drinków i koktajli, możemy go także dodać do herbaty czy jako składnik bazowy przygotowanej przez nas lemoniady! Jako, że staram się nie używać chemicznych produktów, pokażę Wam jak w 5 min przygotować taki syrop w domu. 

Do przygotowania syropu będziemy potrzebować jednego większego lub dwóch mniejszych owoców granatu. Najpierw zabieramy się za wybranie pestek i wyciśnięcie z nich soku. Przepis na syrop znajdziecie ponieżej. 

Syrop należy przetrzymywać w lodówce w butelce z zamknęcięm. Ps. jeżeli dodasz do syropu kilka kropli cytryny przedłuzysz jego datę spożycia do 3-4 tygodni!


Przepis na grenadinę.

 

 Składniki na 300 ml syropu:  Sposób przygotowania:
 100 ml świeżo wyciśniętego soku z granatu
 200 gram cukru
 rondelek
 Do rondelka wlej sok z owoców granatu i wsyp cukier.
 Na wolnym ogniu mieszaj aż do rozpuszczenia się cukru.
 Zostaw do wystudzenia. Przelej do butelki.
 Przechowuj w lodówce. 

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem  

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27